Τετάρτη 17 Δεκεμβρίου 2014

Νίκη και στο αναβληθέν.....

Άλλη μια νίκη πρόσθεσε η ομάδα μας ,την έβδομη για φέτος σε εννέα αγώνες,ύστερα από τον χθεσινό αναβληθέντα αγώνα εναντίον του Α.Ο Πικερμίου, στη παράταση αυτή τη φορά.
              Έτσι ανέβηκε στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στον β΄ομίλο της Δ Εσκα και απομένει άλλος ένας αγώνας για το κλείσιμο του α΄ γύρου.

ΓΣ Γλυκών Νερών - Α.Ο Πικερμίου  92-89 (κ.α 82-82)  (ημ 38-43)
        Καλή αρχή σε αντίθεση με τα τελευταία ματς για την ομάδα μας, διατηρώντας ένα ισχνό προβάδισμα μέχρι και το τέλος του α΄δεκ 23-19.
       Στο β΄δεκ. το Πικέρμι ανέβασε την απόδοση το και κάπου εκεί χάσαμε την συγκέντρωση μας στέλνοντας αρκετές φορές τον αντίπαλο στην γραμμή των βολών,με αποτέλεσμα το ημίχρονο να μας βρεί πίσω στο σκορ 38-43.
       Στο γ΄δεκ παίζοντας καλύτερη άμυνα και έξυπνα στην επίθεση ισοφαρίσαμε το σκορ 65-65.
       Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν ένα ντέρμπι με τα όλα του.Αρκετές εναλλαγές του σκορ μέχρι το 36 όπου σε αυτό το σημείο το Πικέρμι ξέφυγε με 8π.,όμως για έναν ακόμα αγώνα δείξαμε τον χαρακτήρα μας και επανήλθαμε γρήγορα στο σκορ προηγούμενοι στο 38΄ με 2π. Στα 5.5" το Πικέρμι ισοφάρισε και στο χρόνο που απέμεινε δεν σκοράραμε με αποτέλεσμα να οδηγηθούμε στη παράταση 82-82.
       Στη παράταση φανήκαμε πιο ψύχραιμοι και καταφέραμε να πάρουμε το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 92-89.

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος): Ζακυνθινός 2,Γκούντρας 1,Γαρδέλης,Ρήγος 4,   Ντάουντ 38(2), Παπασιδέρης 1,Καραχάλιος 9(1),Ζώτος 2,Τσέκος 4,Σακελλαριδης 19,Χαραλαμπόπουλος 12(4)

Α.Ο Πικερμίου (Φιωτάκης): Τσιρίδης 20(3),Λάλα ,Θεοδωρακόπουλος,Μαργώνης, Γκόρος 12, Καραγεώργος 25(3),Δέτσης 2,Σπίγγος 23,Κατσούλας 7,Κωτσιόπουλος

Επόμενος και τελευταίος αγώνας για τον α΄γύρο την Παρασκευή 19/12 στις 21.45 εντός έδρας με αντίπαλο τον Άγιο Νικόλαο Παλλήνης.