Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2014

Νίκη ουσίας και μεγάλης σημασίας....

Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας χθες βράδυ κόντρα στον Άγ.Νικόλαο Παλλήνης με σκορ 71-66.
    Με την νίκη αυτή η ομάδα μας στο τέλος του πρώτου γύρου βρίσκεται στη 2η θέση του Β΄ομίλου της Δ΄ Έσκα με ρεκόρ 8-2.
          Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά.Νίκη ουσίας και με τεράστιο Νόημα....!!!!!!

ΓΣ Γλυκών Νερών - Αγ. Νικόλαος Παλλήνης    71-66  (42-39)
        Το πρώτο δίλεπτο του αγώνα δεν ήταν ιδιαίτερα καλό(2-10) ,η συνέχεια όμως του δεκαλέπτου ήταν πολύ καλύτερη,αφού τρέξαμε ένα επί μέρους σκορ 24-10 και βρεθήκαμε στο τέλος του δεκαλέπτου να προηγηθούμε 26-20.
      Η συνέχεια του β΄δεκαλέπτου μας βρήκε να έχουμε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και να φτάσουμε τη διαφορά στους 11π.(42-31)με απλό και έξυπνο μπάσκετ,δυστυχώς ένα κακό δίλεπτο στο τέλος έκλεισε τη διαφορά στους 3π. (42-39)
      Το γ΄δεκάλεπτο  πήγε σχεδόν πόντο πόντο αφού ο Αγ.Νικόλαος πέρασε μπροστά στο σκορ με 46-47,αλλά αντιδράσαμε άμεσα και με κάποια κλεψίματα και εύκολα καλάθια ανεβάσαμε τη διαφορά στους 5π. στο τέλος της περιόδου 62-57.
     Στη τελευταία περίοδο κρατήσαμε τον έλεγχο του αγώνα και καταφέραμε και πήραμε το 8ο ροζ φύλλο για φέτος με σκορ 71-66.

ΓΣ Γλυκών Νερών(Σκλαβούνος): Στασινόπουλος 2,Γκούντρας,Γαρδέλης 6(1),Ρήγος 12,Νταούντ 25(2),Παπασιδέρης 4,Παπαδάκης,Ζώτος,     Παλαιοξάρης 1,Ζακυνθινός 2,Σακελλαρίδης 5,Χαραλαμπόπουλος 14(4)

Αγ. Νικόλαος Παλλήνης (Γκόγκος):Νταλαμπίρας 5,Γιανούτσος 19,Βεσάι,Κοτσίλης,Λιονάκης 5(1),Αβούρης 3,Μπαμπαλής 14(1),Καρλατήρας 2,Λεζάι 2,Ανωγειανάκης 10,Καλαματιανός 2,Τσιλιμίδος 4

Το πρωτάθλημα διακόπτεται λόγω Χριστουγέννων.
Επόμενος αγώνας  την Παρασκευή 9/1/2015 στις 21.45 εντός έδρας με τον ΜΕΣ Μαραθώνα.