Κυριακή 1 Μαρτίου 2015

Έπιασε 13αρι στα Καλύβια.......

Την 13η νίκη κατέκτησε η ομάδα μας απέναντι στην ομάδα των Καλυβίων.Έτσι παραμένουμε μόνοι στη 2η θέση του Β΄ομίλου της Δ ΕΣΚΑ και βρισκόμαστε όλο και πιο κοντά στις θέσεις που οδηγούν στα μπαράζ για την άνοδο στη Γ΄ΕΣΚΑ.

ΓΑΣ Καλυβίων Θορ. - ΓΣ Γλυκών Νερών 68-82 (38-43)

Ύστερα απ΄το αρχικό μούδιασμα στο πρώτο δίλεπτο του αγώνα(4-1), η ομάδα μας βρήκε ρυθμό και πέρασε γρήγορα μπροστά στο σκορ όπου και δεν έχασε το προβάδισμα μέχρι και το τέλος του δεκαλέπτου 18-23.
     Στη β΄περίοδο η διαφορά έφτασε στους 10π.,κάπου εκεί χαλαρώσαμε και δώσαμε το δικαίωμα στα Καλύβια να μας φτάσει στο καλάθι 30-32.Το ημίχρονο μας βρήκε να προηγούμαστε με 5π διαφορά 38-43.
    Στο γ΄δεκ κρατούσαμε τον έλεγχο του αγώνα με την διαφορά να είναι σταθερά στους 5-7π.Το τέλος μας βρήκε μπροστά με 60-63.
    Στη τελευταία περίοδο συνεχίσαμε να έχουμε ένα καθαρό προβάδισμα 6π. όπου και στο τελευταίο 4λεπτο συνεχώς ανεβάζαμε τη διαφορά με το τελικό σκορ να είναι 68-82.
   Για ακόμη μια φορά δίνουμε συγχαρητήρια στους αθλητές μας για την νίκη.

ΓΑΣ Καλύβια Θ.(Καμηλιέρης):Κοντος 9,Μαστορίδης,Ελευθερίου,Συλαιδής 19(1),Καλούδας 16(2),Τσενος 8,Ρόνας,Αντωνακόπουλος 13(1),Παταπάτης Κ.Παταπάτης Ν.

ΓΣ Γλυκών Νερών(Σκλαβούνος):Γαρδέλης 5,Μπάλλας,Γαιτανάκης 21(5),Ρήγος 5,Ντάουντ 16,Παπασιδέρης 2,Ζακυνθινός 2,Ζώτος 2,Παλαιοξάρης 14,Τσέκος 4,Σακελλαρίδης 6,Στασινόπουλος 5(1)