Παρασκευή 10 Απριλίου 2015

Επιβλητική νίκη και στα Πατήσια....

Την 2η νίκη στα playoff ανόδου πέτυχε χθες η ομάδα μας απέναντι στην ομάδα του ΓΣ Πατησίων εκτός έδρας με 50-82.
       Η εμφάνιση της ομάδας μας ήταν τόσο επιβλητική, που δεν άφησε κανένα περιθώριο στους γηπεδούχους να αμφισβητήσουν την ανωτερότητα μας.
      Έτσι συνεχίζουμε να είμαστε στη 1η θέση του Γ Ομίλου των Playoff Ανόδου της Δ Εσκα.

ΓΣ Πατησίων - ΓΣ Γλυκών Νερών  50-82 (19-37)
      Τα πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν αναγνωριστικά και για τις 2 ομάδες.Μετά το 5λεπτο, η ομάδα μας ανέβασε την απόδοση της και συνέχισε την καλή άμυνα, με αποτέλεσμα στο τέλος του α δεκ να προηγούμαστε 5-15.
     Στον ίδιο ρυθμό συνεχίσαμε και στο β δεκ .Με καλή άμυνα και σωστές επιθέσεις η διαφορά στο τέλος του ημιχρόνου έφτασε στους 18π. (19-37).
     Κανένα σημάδι χαλάρωσης για την ομάδα μας ούτε και στο γ δεκ, παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων να γυρίσουν το ματς, με αποτέλεσμα το σκορ στο τέλος να είναι 37-57.
     Το τελευταίο δεκ ήταν καθαρά διαδικαστικού χαρακτήρα,ωστόσο η διαφορά  συνέχισε να ανεβαίνει με τελικό σκορ 50-82.
     Συγχαρητήρια για πολλοστή φορά φέτος σε όλους τους αθλητές για την νίκη και την σπουδαία εμφάνιση.

ΓΣ Πατησίων (Μακρυδάκης):Γεροστάθης,Σαμαρτζής 4,Κατσιμίχας,Μπουγιούρης 15,Βρούτσης 2,Σκουρλής 11(1),Κυριαζόπουλος,Πάπας 2,Γιαννοσπύρος 6,Χατζόπουλος 2,Ζαφειράκης 8(1),Τζιλιάνος

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Γαρδέλης 2,Γκούντρας 5(1),Γαιτανάκης 19(3),Ρήγος 1,Ντάουντ 20(3),Παπασιδέρης,Ζακυνθινός 7,Ζώτος 4,Παλαιοξάρης 12(1),Τσέκος,Σακελλαρίδης 10,Λεβέντης 2

Επόμενος αγώνας με τον Αστέρα Περιστερίου εκτός έδρας την Παρασκευή 24/4 στις 21.30.