Σάββατο 25 Απριλίου 2015

Ήττα μεν αλλά η άνοδος στα χέρια μας....

Την ήττα με 66-60 γνώρισε η ομάδα μας χθες από τον Αστέρα Περ. εκτός έδρας,που όμως δεν αλλάζει την κατάσταση στην βαθμολογία του ομίλου.
         Έτσι η ομάδα μας παραμένει στην 1η θέση στον όμιλο καθώς ο Αστέρας Περ. δεν μπόρεσε να υπερκαλύψει την διαφορά των 29π. του α΄αγώνα.
          Με νίκη την Τετάρτη 29/4 εντός έδρας απέναντι στον ΓΣ Πατησίων η ομάδα μας θα πάρει την άνοδο για την  Γ Εσκα.

Αστέρας Περ. - Γλυκά Νερά  66-60 ( 39-32)
      Κακό ξεκίνημα για την ομάδα μας καθώς από την αρχή του αγώνα βρεθήκαμε πίσω στο σκορ.Παρά την διαφορά των 8π.(11-3) στο 5΄αντιδράσαμε και μειώσαμε τη διαφορά στο καλάθι στο πρώτο δεκάλεπτο 18-16.
      Ο Αστέρας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και ανέβασε τη διαφορά στους 15π.,κάπου εκεί πιέσαμε λίγο και καταφέραμε να κλείσουμε το ημίχρονο βρισκόμενοι πίσω στο σκορ 39-32.
Το γ δεκ. δεν είχε καμία απολύτως διαφορά με τα δύο πρώτα.Σκορ 56-46.
     Το τελευταίο δεκ. όμως ήταν ντέρμπι.Η ομάδα μας δυνάμωσε στην άμυνα,βρήκε κάποια εύκολα καλάθια στην επίθεση με αποτέλεσμα στο 37΄να χει μειώσει στο καλάθι 59-57.Στα τελευταία λεπτά κάποια χαμένα αμυντικά ριμπάουντ καθώς και τα άστοχα αλλά ελεύθερα τρίποντα δεν μας έδωσαν την ευκαιρία να πάρουμε τη νίκη.Τελικό σκορ 66-60.
       Συγχαρητήρια στους γηπεδούχους για την δίκαιη επικράτηση τους.

Αστέρας Περ.( Κομής):Φλαμπούρης 10(2),Πολυχρονόπουλος 19(2),Μηλλάς,Ραμαντάνης 4,Στασινός 11,Κάκαρης,Τζιαβάρας 13,Μιχαηλίδης 6,Χρηστοδουλόπουλος,Ντζεβελέκας 3(1),Νταγκίνης,Καρακούσης

Γλυκά Νερά (Σκλαβούνος):Γαρδέλης,Γκούντρας,Γαιτανάκης 2,Ρήγος 12(2),Ντάουντ 12,Παπασιδέρης 3(1),Ζακυνθινός,Ζώτος,Παλαιοξάρης 10(1),Στασινόπουλος 2,Σακελλαρίδης 16,Λεβέντης 3

Επόμενος αγώνας με τον ΓΣ Πατησίων εντός έδρας την Τετάρτη 29/4 στις 21.45.
Ελάτε όλοι να στηρίξουμε την προσπάθεια της ομάδας μας για την άνοδο στην Γ Εσκα.