Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου 2015

Νίκη στο Κύπελλο...

Νικη και πρόκριση για την ομάδα μας στον πρώτο γύρο του κυπέλλου .
     Η ομάδα μας κέρδισε την Υπεροχή Εξαρχείων με σκορ 75-49 παίζοντας κατά διαστήματα όμορφο μπάσκετ παρόλο που ήταν το πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς.

ΓΣ Γλυκών Νερών - Υπεροχή Εξαρχείων  75-49 (42-22)
     Από την αρχή του αγώνα η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και πήρε μια απόσταση ασφαλείας από το πρώτο δεκάλεπτο,παίζοντας γρήγορα επιθετικά αλλα και καλά αμυντικά.Στο δεκάλεπτο προηγηθήκαμε 21-9
      Στο 2ο δεκ. συνεχίσαμε να παίζουμε δυνατά στην άμυνα, αλλα κ πολύ σωστά στην επίθεση ανοίγοντας και άλλο την διαφορά στο σκορ με αποτέλεσμα το ημίχρονο να τελειώσει 42-22.
      Στο 3ο δεκ. συνεχίσαμε ακριβώς στον ίδιο ρυθμό φτάνοντας την διαφορά στους 24π. προηγούμενοι 60-36.
      Στο τελευταίο δεκ. η διαφορά έφτασε ακόμα και στους 30π. με το τελικό σκορ να μας βρίσκει νικητές με  75-49
     Ευχόμαστε καλή μπασκετική χρονιά με υγεία στην ομάδα της Υπεροχής Εξαρχείων.

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Χατζηδιάκος,Καρκανίδης 11(2) 4ασ. ,Γαιτανάκης 15(2),Ρήγος 2,Ντάουντ 13(1) 5ρ-4ασ,Παπασιδέρης,Χατζής 4 (7-2ριμπ),Ζώτος 3(1),Παλαιοξάρης 2 (4ασ.),Σακελλαρίδης 8 (6-1ριμπ),Αθηναίου 11(2) (2/3 3π.),Κατσαμπέκης 6 (4 κλ.)

35-10 ριμπ. 14 κλ. 1κοψ. 21ασ. 13λαθ.
3/5 1π.-24/52 2π.-8/25 3π.

Υπεροχή Εξ. (Δανιήλ):Καρατζογλίδης 8,Γκόντουιν Μ. 4,Καραγιαννίδης 6(1),Ντίμπερτ 4,Ξανθόπουλος 4,Ζούρντος,Παναγιωτόπουλος 3,Αμπαζάι,Μαζαράκης 7,Κουβαράκης,Γκόντουιν Τ.,Ζωγόπουλος 8

Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα μας είναι ο νικητής του αγώνα Φίλιππος Περ.-Αθηναικός.