Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2015

Πρώτη ήττα για φέτος...

Την πρώτη ήττα γνώρισε η ομάδα μας απέναντι στην ομάδα του Αχιλλέα.
Τα πολλά λάθη και το μπλακ άουτ που έπαθε η ομάδα μας στο τρίτο δεκάλεπτο είναι οι κυριότεροι λόγοι της ήττας μας.

ΓΣ Γλυκών Νερών - Α.Ε Αχιλλεύς  53-71 (31-29)
        Ο αγώνας στην αρχή πήγαινε πόντο με πόντο με μικρό προβάδισμα της ομάδας μας όπου και μας βρήκε να προηγούμαστε με 17-16.
       Στο β δεκ ο Αχιλλέας πήρε ένα προβάδισμα όπου έφτασε να προηγηθεί με 7π λίγο πριν το τέλος της περιόδου.Σε εκείνο το σημείο αντιδράσαμε και με 9-0 σερί καταφέραμε και προηγηθήκαμε στο ημίχρονο με 31-29.
       Το ξεκίνημα του β ημιχρόνου ήταν ιδανικό για έμας καθώς διευρύναμε το σερί σε 17-0.Κάπου εκεί όμως χάσαμε την συγκέντρωση μας και με πολλά αβίαστα λάθη αλλά και λάθος επιλογές στην επίθεση ο Αχιλλέας έκανε ένα επιμέρους 3-25 και προηγήθηκε στο δεκάλεπτο με 42-54.
       Στο δ δεκ. προσπαθήσαμε να μειώσουμε το σκορ αλλά δεν μπορέσαμε  καθώς τα λάθη συνεχίστηκαν.Τελικό σκορ 53-71.
      Δικαιότατη επικράτηση των φιλοξενούμενων που συνεχίζουν το αήττητο σερί τους.

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Μπάλλας,Καρκανίδης 10(2τρ, 3 ασ),Γαιτανάκης 10(2τρ,2κοψ),Ρήγος 1,Ντάουντ 13(3),Λεβέντης,Χατζής,Παλαιοξάρης 2(3 ασ), Γαρδέλης,Σακελλαρίδης 4(7 ριμπ),Αθηναίου 4(1),Κατσαμπέκης 9(4 ασ)

25 - 7 ριμπ, 11 κλ, 2 κοψ, 16 ασ, 27 λαθ
7/15 1π.  11/27 2π.  8/27 3π.

Αχιλλέας (Κάργιαννης):Μαλάμης 15,Μπρατσιάνος,Παππάς,Πιτσινός 13(1),Ροδίτης,Μπελεγρής 9(3),Σουλελές 9,Παραβάτος 9,Κοντός 3(1),Δρυμαλίτης 3(1),Γεωργίου,Κεφαλιανός 5

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας εκτός έδρας την Παρασκευή 6/11 στις 21.45 με την ομάδα της Ροδόπολης.