Σάββατο 7 Νοεμβρίου 2015

Νίκη μέσα στη Ροδόπολη και 4-1....

Την 4η νίκη σε πέντε αγώνες πήρε η ομάδα μας εκτός έδρας ,απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα της Ροδόπολης.
         Αυτή τη στιγμή η ομάδα μας βρίσκεται μόνη στην 3η θέση της βαθμολογίας στον 1ο όμιλο της Γ Εσκα και παρακαλάμε την Εσκα να λήξει το πρωτάθλημα άμεσα  :-) ....

ΑΣ Ροδόπολης -ΓΣ Γλυκών Νερών 70-71 (30-40)

Καλύτερο ξεκίνημα του αγώνα για την ομάδα μας,καθώς προηγηθήκαμε με 2-9.Κάποια λάθη και κάποιες κακές άμυνες έδωσαν το δικαίωμα στη Ροδόπολη να πλησιάσει στο σκορ και να προηγηθεί με το τέλος του δεκ. με 18-17.
      Στο β δεκ. μειώσαμε τα λάθη και βρήκαμε λύσεις απέναντι στην άμυνα ζώνης των γηπεδούχων και ανεβάσαμε τη διαφορά υπέρ μας ,ελέγχοντας πλήρως τον ρυθμό του αγώνα με αποτέλεσμα το τέλος του ημιχρόνου να μας βρίσκει να προηγούμαστε  30-40.
      Στο γ δεκ ανεβάσαμε τη διαφορά στους +14 και σε εκείνο το σημείο πάλι κάποια λάθη έδωσαν την ευκαιρία στη Ροδόπολη να πλησιάσει.Παρόλα αυτά καταφέραμε και κρατούσαμε μια διαφορά 5-6 πόντων σε όλο το δεκ. που τελείωσε 56-61.
     Την τελευταία περίοδο κάποια μεγάλα τρίποντα των γηπεδούχων και η δικιά μας αστοχία έφερε το ματς στο τελευταίο λεπτό να είναι ντέρμπι..Με μια βολη στα 8" περάσαμε μπροστά στο σκορ και στον εναπομείναντα χρόνο η Ροδόπολη αστόχησε με αποτέλεσμα να φύγουμε νικητές με σκορ 70-71.
      Συγχαρητήρια στους παίκτες μας για την νίκη και ελπίζουμε σε ανάλογη συνέχεια στο δύσκολο φετινό πρωτάθλημα της Γ Εσκα.
      Χωρίς να έχουμε κάτι με την συμπαθέστατη ομάδα της Ροδόπολης και τους ανθρώπους της, θα παρακαλούσαμε όμως την απαγόρευση διεξαγωγής αγώνων στο ακατάλληλο γήπεδο της Ροδόπολης από την ΕΣΚΑ γιατί είναι πολύ επικίνδυνο για ΟΛΟΥΣ τους αθλητές όλων των ομάδων.

ΑΣ Ροδόπολης (Βουζούλιας):Νικολάου Ι. 13,Μπελέρης 29(4),Γούλας 4,Νικολάου Θ.,Θεοχάρης,Λέκκας 6,Κρητικός 2,Πριάρης 12,Λιναράς,Δαρδαμάνης 2

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Μπάλλας,Χατζηδιάκος 3(1),Ρήγος 2,  Γαιτανάκης 5(5 ριμπ),Ντάουντ 2,Παπασιδέρης,Χατζής 4,Λεβέντης 5(1),   Παλαιοξάρης 7(1τρ.-5 κλ.-4ασ.),Σακελλαρίδης 18(13 ριμπ),Αθηναίου 12(1τρ.-5 ασ),Κατσαμπέκης 13(7 ριμπ.-4 ασ.)

25 - 10 ριμπ., 15 κλεψ., 5 κοψ., 21 ασ., 22 λαθ
13/21 1π.  23/40 2π.  4/16 3π.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας πάλι εκτός έδρας  την Παρασκευή 13/11 στις 21.30 με αντίπαλο τον Αθηναικό.