Σάββατο 21 Νοεμβρίου 2015

Με 61 το 6-1.....

Με μια πολύ καλή εμφάνιση συνδυάστηκε η έκτη νίκη για φέτος απέναντι στην ομάδα της Κηφισιάς με 61-46...
       Έτσι συνεχίζουμε να βρισκόμαστε στη κορυφή του 1ου Ομίλου της Γ Εσκα με συγκάτοικο τον Φίλιππο Περ.

ΓΣ Γλυκών Νερών - ΓΣ Κηφισιάς  61-46  (30-25)
       Πιο δυνατά στον αγώνα ξεκίνησε η ομάδα της Κηφισιάς καθώς είχε ισχνό προβάδισμα 2-4π. σε όλο το δεκάλεπτο χάρις στα 3 εύστοχα τρίποντα.Παρά την αστοχία της ομάδας μας,βρεθήκαμε να είμαστε στο -2 στο τέλος του δεκαλέπτου λόγω της καλής άμυνας μας.Σκορ δεκ 11-13.
       Στο β δεκ. η άμυνα μας συνέχισε να είναι το ίδιο καλή με τη πρώτη περίοδο,με τη διαφορά ότι βάλαμε τα ελεύθερα σουτ.Έτσι το ημίχρονο μας βρήκε να προηγούμαστε με 30-25.
      Με ένα σερί 8-0 στην αρχη του γ δεκ. ξεφύγαμε στο σκορ με τη διαφορά στο +13 την οποία και διατηρήσαμε μέχρι και το τέλος του δεκαλέπτου.Σκορ 48-35.
       Στην τελευταία περίοδο συνεχίσαμε να παίζουμε καλή άμυνα και χωρίς να απειληθούμε ανεβάσαμε τη διαφορά μέχρι και το +18.Τελικό σκορ 61-46.
      Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα για την νίκη αλλά και για την σπουδαία εμφάνιση.

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Γαρδέλης,Καρκανίδης 5 (1τρ.-5ασ),Γαιτανάκης 14 (2τρ.-7ριμπ),Ρήγος 3(1),Ντάουντ 9 (1τρ.-4ριμπ-3κλ),Λεβέντης,Χατζής 7 (7ριμπ-3κοψ),Παλαιοξάρης 9 (2τρ.-3ασ),Χατζηδιάκος,Σακελλαρίδης (6ριμπ-3 ασ),Αθηναίου 5(1),Κατσαμπέκης 9

30-12 ριμπ, 12 κλεψ, 3 κοψ, 14 ασ, 15 λαθ
7/10 1π.   15/42 2π.   8/22 3π.

ΓΣ Κηφισιάς (Μπιλάλης):Κριτσαντώνης,Τριποδάκης 2,Βογιατζόγλου,Μπιλάλης,Τσιάπας7(1),Ορφανίδης,Μαυροειδάκος 17(3),Ψυχογιόπουλος 4,Λαμπρόπουλος 4(1),Χατζημανωλάκης 1,Παπαιωάννου 4,Παναγιώτου 4

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας εκτός έδρας την Παρασκευή 23/11 στις 22.00 με αντίπαλο τον Εθνικό Ελληνορώσων.