Σάββατο 9 Ιανουαρίου 2016

Με το δεξί στο 2016...

Με το δεξί μπήκε στο 2016 η ομάδα μας που πραγματοποίησε την πρώτη νίκη της απέναντι στην ομάδα του Αστέρα Περ. εκτός έδρας.Με τη νίκη αυτή φτάσαμε στο 8-3 και παραμένουμε κοντά στις πρώτες θέσεις του ομίλου μας.
    Την Τρίτη 12/1 στις 21.45 ακολουθεί ο εξ αναβολής αγώνας με τον Φίλιππο Περ..Χρεαζόμαστε τη βοήθεια του κόσμου  στο πλευρό μας.

Αστέρας Περ. - ΓΣ Γλυκών Νερών  38-53 (23-27)
       Απ'την αρχή του αγώνα μπήκαμε πιο συγκεντρωμένοι και έτοιμοι από τον αντίπαλο μας, καθώς πήραμε κεφάλι στο σκορ μέχρι και το τέλος του δεκαλέπτου που μας βρήκε να προηγούμαστε με 8-18.
      Στο β δεκ. και μέχρι και το 16΄κρατούσαμε μια διαφορά ασφαλείας όπου και με κάποιες κακές επιλογές στην επίθεση αλλά και κάποια χαλαρότητα στην άμυνα δώσαμε το δικαίωμα στον Αστέρα να μειώσει τη διαφορά και να λήξει το ημίχρονο με 23-27.
     Στο γ δεκ. παρά την αστοχία μας καταφέραμε και κρατήσαμε τους γηπεδούχους χαμηλά στο σκορ και μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου συνεχίσαμε να προηγούμαστε 29-36.
    Στη τελευταία περίοδο ανεβάσαμε την απόδοση μας κ βάλαμε κάποια έυκολα καλάθια με αποτέλεσμα να πάρουμε τη νίκη με σκορ 38-53.
   Κρατάμε τη νίκη και την καλή αμυντική απόδοση της ομάδας.Συγχαρητήρια στους αθλητές μας για τη νίκη.

Αστέρας Περ. (Κομής):Φλαμπούρης 3(1),Πολυχρονόπουλος 14(1),Μηλλάς,Ραμαντάνης 8,Στασινός 3,Μιχαηλίδης 6,Πενταβίλι,Ντζεβελέκας,Γεωργούλης 4,Μιχαλόπουλος

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Μπάλλας,Καρκανίδης (3 ασ),Γαιτανάκης 8(5 ριμπ),Ρήγος 4(3ριμπ),Ντάουντ 22(3τρ-3κλεψ),Παπασιδέρης 2,Χατζής 6(8ριμπ),Παλαιοξάρης(2 ασ),Γαρδέλης(2 ασ),Σακελλαρίδης 8(12ριμπ-3κλ-2ασ),Αθηναίου,Λεβέντης 3(1τρ-7ριμπ-2 κοψ)

34-11 ριμπ., 11 κλεψ., 4 κοψ., 15 ασ., 17 λαθ.
9/14 1π.   16/43 2π.   4/18 3π.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα εντός έδρας την Τρίτη 12/1 στις 21.45 με αντίπαλο τον Φίλιππο Περ..