Τετάρτη 13 Απριλίου 2016

Ήττα στο Περιστέρι από Φίλιππο...

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας απέναντι στον Φίλιππο Περ. με σκορ 61-51.Η απίστευτη αστοχία από την γραμμή του τρίποντου στο β ημίχρονο ήταν ο βασικός λόγος της ήττας μας.Η ομάδα μας έπεσε στην 6η θέση της βαθμολογίας και ευελπιστεί το τέλος του πρωταθλήματος να την βρεί στην 5η θέση.

Φίλιππος Περ. - ΓΣ Γλυκών Νερών 61-51 (28-29)
   Αρκετά συγκεντρωμένα και δυνατά μπήκε η ομάδα μας στο α δεκ. του αγώνα, έχοντας ένα μικρό προβάδισμα σχεδόν σε όλη τη περίοδο 11-14.
    Στο β δεκ. συνεχίσαμε να έχουμε την ίδια συγκέντρωση στην άμυνα και γίναμε πιο αποτελεσματική στην επίθεση με αποτέλεσμα να προηγηθούμε στο 18΄ με 21-29Φίλιππος πίεσε σε αυτό το σημείο και κατάφερε και μείωσε τη διαφορά στο τέλος του ημιχρόνου 28-29.
     Στη γ περίοδο ο Φίλιππος ξεκίνησε καλύτερα και πήρε προβάδισμα στο σκορ.Η άμυνα ζώνης των γηπεδούχων σε συνδυασμό με την πολύ μεγάλη αστοχία της ομάδας μας,βοήθησε του γηπεδούχους να ανεβάσουν την υπέρ τους διαφορά και να προηγηθούν στο τέλος του δεκ. 47-41.
     Παρά τις προσπάθειες της ομάδας μας να πλησιάσει στο σκορ η μεγάλη αστοχία συνεχίστηκε (ξεμαρκάριστα σουτ) και στη τελευταία περίοδο, με αποτέλεσμα να μη μπορέσουμε να πλησιάσουμε στο σκορ.Δικαίως ήρθε η ήττα για την ομάδα μας με 61-51.
     Συγχαρητήρια στους γηπεδούχους για την νίκη αλλά και στους αθλητές μας για την προσπάθεια τους.

Φίλιππος Περ. (Τσίτος):Θωμαδάκης 13(2),Οικονόμου,Τζενακάκης,Λότσιος,Συρίγος,Θάνος 11(1),Γεωργούσης 7(2),Ζορμπάς 3,Αχτίπης 3(1),Ζιακάκος 9(1),Βήττας 6,Ζεμπέρης 7(1)

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Μαθιουδάκης,Καρκανίδης,Γαιτανάκης 10(2τρ-4ριμπ),Ρήγος 3(6ριμπ-4κλ),Ντάουντ 11(2τρ-3ριμπ-3κλ),Παπασιδέρης,           Μπελαδάκης,Παλαιοξάρης 2(3ριμπ-3ασ),Σακελλαρίδης 15(16ριμπ),Αθηναίου 1(6ριμπ),Κατσαμπέκης 9(4ριμπ)

33-10 ριμπ., 13 κλεψ., 4 κοψ., 9 ασ., 20 λαθ.
1π.  15/24   ,2π.  12/37   ,3π.  4/26

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας  και τελευταίος εντός έδρας την Παρασκευή 15/4 στις 21.45 με αντίπαλο τον Αστέρα Περ..