Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016

Διπλασίασε τις νίκες....

Την 2η νίκη σε ισάριθμους αγώνες κατέκτησε η ομάδα μας, απέναντι στην ομάδα του ΓΑΣ Καλυβίων με σκορ 76-49.Η φιλοξενούμενη ομάδα μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική για ένα δεκάλεπτο καθώς από το 2ο δεκ. και μετά η ομάδα μας κυριάρχησε κατα κράτος μέσα στο γήπεδο.

ΓΣ Γλυκών Νερών - ΓΑΣ Καλυβίων  76-49 (35-18)
      Η αρχή του αγώνα βρήκε και τις δυο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ χωρίς να μπορεί κάποιος από τους δυο να ξεφύγει.Με μικρό προβάδισμα 17-14 για την ομάδα μας έκλεισε το σκορ στη 1η περίοδο.
      Ένα σερί 10-0 μας έδωσε τη δυνατότητα να ξεφύγουμε στο σκορ.Ανεβάζοντας τον ρυθμό του αγώνα χάρη στις καλές άμυνες αλλα και τον έλεγχο των ριμπάουντ αυξήσαμε και άλλο την διαφορά και προηγηθήκαμε στο ημίχρονο 35-18.
      Χωρίς να επηρρεαστούμε καθόλου από την ανάπαυλα του ημιχρόνου συνεχίσαμε με τον ίδιο υψηλό βαθμό συγκέντρωσης και διάθεσης.Τέλος 3ης περιόδου 61-28.
      Το τελικό σκορ 76-49 ήρθε πολύ φυσιολογικά.
Συγχαρητήρια στους αθλήτες μας για την νίκη και την καλή τους εμφάνιση,όπως επίσης ευχαριστούμε και τον κόσμο για την στήριξη τους.Καλή συνέχεια στον ΓΑΣ Καλυβίων

Τα δεκάλεπτα:17-14,18-4,26-10,15-21
ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Γαρδέλης 2,Μαθιουδάκης,Γαιτανάκης 18(6ριμπ-3ασ),Κατσαμπέκης 8(3κλ),Λεβέντης 2,Μπάλλας,Παλαιοξάρης 11(5ασ),Καρακώστας 2(6ριμπ),Σακελλαρίδης 4(13ριμπ),Σταφυλάς 8(6ριμπ-2κλ),Γάσπαρης 18(2),Μαρούδας 3(1τρ-4ριμπ-4ασ)

32-13 ριμπ., 9 κλ., 6 κοψ., 21 ασ., 12 λαθ.
1π.  19/24,  2π.  24/43,  3π.  3/20

ΓΑΣ Καλυβίων (Κωτσάκη):Δέλλιος,Πετροπανάγος,Παπαζιάν,Τσώλης 20(2),Μάνος 6(1),Μητρογιάννης,Καλλινίδης 6(1),Ζεκάκος 5,Πανής 2,Κατσαρός 3,Γκίνης 5(1),Σαρρής 2

Επόμενος αγώνας εκτός έδρας την Παρασκευή 21/10 στις 21.45 με αντίπαλο των ΑΟΚ Σπάτων.