Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2016

Άνετη επικράτηση επί της Πολιτείας....

Σε παράσταση για ένα ρόλο αποδείχτηκε ο αγώνας με αντίπαλο τη Πολιτεία καθώς η ομάδα μας επικράτησε εύκολα με το εμφατικό 79-49.
    Ήταν η 7η σερί νίκη διατηρώντας το αήττητο στο πρωτάθλημα,που πλέον απολαμβάνουμε την "μοναξιά" της κορυφής στον 2ο όμιλο της Γ Εσκα,καθώς η Ίριδα Πετρ. έχασε εντός έδρας από τον Θρίαμβο Δάφνης.

ΓΣ Γλυκών Νερών - Α.Ο Πολιτείας  79-49 (42-24)
    Από το τζαμπολ φάνηκε ότι δν θα είχαμε κανένα απολύτως πρόβλημα στον αγώνα.Η ομάδα μας με σοβαρότητα και αρκετή διάθεση στο 5΄προηγήθηκε με 17-2.Η Πολιτεία ήταν αρκετά άστοχη αλλά έδειχνε οτι δεν θα μπορέσει να ακολουθήσει στο ρυθμό μας.Το δεκάλεπτο μας βρήκε να προηγούμαστε με 26-9.
    Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των παικτών της Πολιτείας να "επιστρέψουν" στον αγώνα δεν τους δώσαμε καθόλου την ευκαιρία να πλησιάσουν στο σκορ και έτσι στο ημίχρονο προηγηθήκαμε 42-24.
    Η αρχή του 3ου δεκ. ήταν καταιγιστική από την ομάδα μας καθώς ανεβάσαμε την διαφορά πάνω από τους 30π. με το δεκάλεπτο να λήγει 65-31.
    Παρά την μείωση του ρυθμού από την ομάδα μας, διαχειριστήκαμε σωστά το ματς και πήραμε μια εύκολη νίκη με σκορ 79-49.
   Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα για τη μέχρι τώρα παρουσία της και ευχαριστούμε το κόσμο που όσο περνάει ο καιρός όλο και αυξάνεται...

Τα δεκάλεπτα:
26-9,  16-15,  23-7,  14-18

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Γαρδέλης 3(1),Μαθιουδάκης 3(1),Γαιτανάκης 4(4ριμπ-3κλ-5 ασ), Κατσαμπέκης 14(1τρ-7ριμπ-3κλ),Ντάουντ 15(2τρ-3ριμπ-4ασ), Παπασιδέρης,Μπάλλας,Σαρήμπαλης 10(2τρ-10ριμπ-9ασ),Καρακώστας 12(1τρ-5ριμπ),Σακελλαρίδης 4(9ριμπ-3ασ),Γάσπαρης 9(1),Μαρούδας 5(1)

34-7 ριμπ., 13 κλ., 1 κοψ., 26 ασ., 19 λαθ.
1π.  7/12, 2π.  21/33,  3π.  10/24

Α.Ο Πολιτείας (Κουκής):Σαρρής 6(1),Ζαρμπούτης 4,Σταυρακόπουλος 10(3),Παπούλιας 4,Πιτταράς 6,Ζαλμάς,Πλιάκος,Μαργαρίτης,Γρίβας 2,Ρούσσος 6,Βήττας 11

Επόμενος αγώνας εκτός έδρας την Παρασκευή 2/12 στις 22.00 με αντίπαλο τον Δία Χαιδαρίου.