Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2017

Ξεκούραστη νίκη με Σπάτα και 15-1.....

Άνετη επικράτηση με 65-41 απέναντι στην ομάδα των Σπάτων.Από την αρχή ξεκινήσαμε δυνατά χωρίς να μπορέσει καθόλου η ομάδα των Σπάτων να διεκδικήσει κάτι από αυτό τον αγώνα...
      Συνεχίζουμε στην κορυφή του 2ου όμιλου της Γ Εσκα με ρεκορ 15-1 και είμαστε όλο και πιο κοντά στην άνοδο για τη Β Εσκα.

ΓΣ Γλυκών Νερών - ΑΟΚ Σπάτων   65-41 (36-16)
       Πολύ καλό ξεκίνημα για την ομάδα μας, καθώς πήρε από την αρχή προβάδισμα στο σκορ.Με καλές άμυνες και σωστές επιθέσεις κλείσαμε το δεκάλεπτο στο 22-10.
      Συνεχίζοντας να παίζουμε πολύ καλή άμυνα ανεβάσαμε τη διαφορά στο σκορ στο τέλος του ημιχρόνου στο + 20 με 36-16.
      Κακό επιθετικό ξεκίνημα για την ομάδα μας στο β ημίχρονο, αλλά η αμυντική μας λειτουργία ήταν άριστη με αποτέλεσμα σιγά σιγά να μπορέσουμε να αυξήσουμε κι'άλλο τη διαφορά στο σκορ και να λήξει το δεκ. με 49-21.
      Με αρκετή οικονομία δυνάμεων και λίγη χαλάρωση φτάσαμε στο τελικό 65-41.
Συγχαρητήρια για πολλοστή φορά φέτος σε όλους τους αθλητές και τον προπονητή μας για την εξαιρετική πορεία.

Τα δεκάλεπτα:
22-10, 14-6, 13-5, 16-20

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Γαρδέλης 3(1),Καρκανίδης 3(1),Γαιτανάκης 10(2),Κατσαμπέκης 6(4 ριμπ),Ντάουντ 7(1τρ-3ριμπ-5ασ),Σταύρου,Σαρήμπαλης 20(4τρ-12ριμπ),Παλαιοξάρης 5(1τρ-3κλ-4ασ),Γεωργούσης,Σακελλαρίδης 4(8 ριμπ),Σταφυλάς (5 ριμπ),Γάσπαρης 7(1τρ-3ριμπ)

30-15 ριμπ., 12 κλεψ., 3 κοψ., 20 ασ., 15 λαθ.
2/3  1π.,  15/38  2π.,  11/30  3π.

ΑΟΚ Σπάτων (Αναστασόπουλος):Κριτσαντώνης 2,Αργυριάδης,Ξυλογιαννόπουλος 2,Παπαχρήστου,Ρουμελιώτης 5(1),Χατζής 4,Παπαδάκης 2,Μαυρουλέας 2,Φέσκος 6,Δημητρίου 17,Κατσίκης 1

Επόμενος αγώνας εντός έδρας την Παρασκευή 17/2 στις 21.45 με αντίπαλο την Κερατέα