Κυριακή 9 Απριλίου 2017

Εύκολη νίκη στο Λαγονήσι...

Εκτός έδρας νίκη απέναντι στο Λαγονήσι αυτή τη φορά για την ομάδα μας με σκορ 51-64.
     Ήταν η 21η νίκη για φέτος και συνεχίζουμε στη κορυφή του 2ου ομίλου της Γ Εσκα, ενώ απομένουν δύο αγωνιστικές για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος.

Α.Ο Λαγονησίου - ΓΣ Γλυκών Νερών   51-64 (22-38)

Στο πρώτο 5λεπτο το σκορ πήγαινε πόντο πόντο.Με ένα σερί 0-11 πήραμε μια διαφορά στο σκορ μέχρι και το τέλος του δεκ., στο οποίο και προηγηθήκαμε με 12-20.
      Ανεβάζοντας ρυθμό στον αγώνα και με την καλή μας άμυνα ανεβάσαμε τη διαφορά του σκορ στο ημίχρονο 22-38.
      Στο τρίτο δεκάλεπτο δεν ξεκινήσαμε πολύ καλά και δωσαμε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να μειώσουν 30-38 στο 25΄.Ήταν όμως και η τελευταία φορά που η διαφορά έπεσε κάτω από τους 10π., καθώς μέχρι το τέλος της περιόδου ισορροπήσαμε το παιχνίδι και κλείσαμε με 33-44.
     Χωρίς να απειληθούμε καθόλου στη τελευταία περίοδο διαχειριστήκαμε πολύ σωστά το υπόλοιπο του αγώνα και φτάσαμε σε μια εύκολη επικράτηση με 51-64.
     Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας για την νίκη αλλά και την πολύ καλή εμφάνιση.

Τα δεκάλεπτα:
12-20, 10-18, 11-6, 18-20

Α.Ο Λαγονήσι (Κοντός):Τσακναρίδης 2,Τσαφάκος 2,Νοταράς 2,Κελέσης 6,Σφυρής 4,Σκουλούδης 13,Μαστιχιάδης,Καυκής 9(1),Κοντός 2,Δοβάς 10(1),Ρέππας,Μπουρούσης 3

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Γαρδέλης,Καρκανίδης 10(2τρ-5ριμπ-4ασ),Γαιτανάκης 11(3),  Κατσαμπέκης 10(4ριμπ),Ντάουντ 15(3τρ-4ριμπ),Μαθιουδάκης,Μαρούδας,Σαρήμπαλης 8(2τρ-11ριμπ-5ασ),Καρακώστας,Σακελλαρίδης 5(12ριμπ-7ασ),Σταφυλάς(3ριμπ),Γάσπαρης 3(3κλ)

33-11 ριμπ., 6 κλεψ., 1 κοψ., 21 ασ., 11 λαθ.
2/5  1π.,  16/41  2π.,  10/24  3π.

Επόμενος αγώνας εντός έδρας τη Παρασκευή 28/4 στις 21.45 με αντίπαλο το ΓΣ Παλλήνης