Παρασκευή 19 Σεπτεμβρίου 2014

ΓΣ Γλυκών Νερών-ΑΕ Γκύζη Πολυγώνου 61-71

Ήττα για την ομάδα μας 61-71 στο παιχνίδι Κυπέλλου με την αρκετά καλή ομάδα της ΑΕ Γκύζη Πολυγώνου(Γ Εσκα).
Ενα κακό ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο, μας βρήκε στο τέλος του δεκαλέπτου πίσω στο σκορ με 12-24...Το ξεκίνημα του Β΄δεκαλέπτου μας βρήκε αρκετά συγκεντρωμένους, με αποτέλεσμα να κλείσει το ημίχρονο 32-36. Η αρχή του Γ΄δεκαλέπτου ηταν σαν ριπλέι του Α. Η διαφορά άνοιξε στους 9π. και το δεκάλεπτο έκλεισε 45-54. Η ομάδα μας δεν το έβαλε κάτω και προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς ύστερα απο διαφορά 13π. στο 35΄. Η διαφορά μειώθηκε στους 6 και με ένα τρίποντο στα 40'' ουσιαστικά το παιχνιδι τελείωσε . Παρά την ήττα, η ομάδα μας εδειξε μαχητικότητα και πολλά σημαδια βελτίωσης για τη νέα σεζόν.Συγχαρητήρια στη φιλοξενούμενη ομάδα για την νίκη και καλή τύχη στο πρωτάθλημα...