Σάββατο 11 Οκτωβρίου 2014

Πρεμιέρα με νίκη

ΜΕΣ Μαραθώνας-ΓΣ Γλυκών Νερών  56-64 (26-28)

Πρεμιέρα με νίκη για την ομάδα μας ΓΣ Γλυκών Νερών εκτός έδρας με 56-64..
Μπήκαμε δυνατά στο ξεκίνημα του αγώνα και προηγηθήκαμε με 2-9..Το δεκάλεπτο έληξε προηγούμενοι 9-16...
   Στο Β δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι γύρισαν σε ζώνη 2-1-2 και με κάποιες βιαστικές επιθέσεις ,κάποια χαμένα αμυντικά ριμπάουντ κατάφεραν και μας έφτασαν στο σκορ στο τέλος του ημιχρόνου.Παρόλα αυτα το ημίχρονο μας βρήκε και πάλι μπροστά στο σκορ 26-28..
   Το Γ δεκάλεπτο ξεκίνησε με το παιχνίδι να πηγαίνει πόντο πόντο και περίπου στα μέσα του δεκαλέπτου ο Μαραθώνας προηγήθηκε για πρώτη φορά στο παιχνίδι με 34-32..Αμέσως όμως απαντήσαμε με τρίποντο και πήραμε κεφάλι στο σκορ πάλι μέχρι και το τέλος 42-45..
    Η αρχή του τελευταίου δεκαλέπτου μας βρήκε να πιέζουμε πιο πολύ στην άμυνα και να βγάζουμε εύκολα καλάθια στην επίθεση,είτε μέσω αιφνιδιασμών είτε μέσω σωστών επιλογών στην άμυνα ζώνης των γηπεδούχων, με αποτέλεσμα να πάρουμε μια ασφαλή διαφορά 8-10π. μέχρι και το τέλος του αγώνα..Τελικό σκορ 56-64..

ΜΕΣ Μαραθώνας (Παγίδας) Φλώρος, Κερασίδης 9(2), Μπέλος 10, Καβέτσος 9, Κοκολάκης 2 ,Ζορμπάς 2,Πρίφτης 2,Τοτόμης 7(1),Σταματόπουλος 13,Φαρκώνας 2

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος) Κίτσιος 8,Γκούντρας 1,Γαιτανάκης 16(1),Ρήγος 6(1),Ντάουντ 8(1), Παπασιδέρης, Καραχάλιος 5(1),Ζώτος 2,Λιγνός 5,Ζακυνθινός ,Φουλούλης,Σακελλαρίδης 13

Πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα για την πρώτη της νίκη...Επόμενος αγώνας με ΑΟ Λαγονήσιου εντός έδρας την Παρασκευή στις 21.45 ..Να είστε όλοι εκεί να βοηθήσετε την ομάδα μας....