Σάββατο 18 Οκτωβρίου 2014

Διπλασίασε τις νίκες...

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ    79 -61  (40-37)

Δεύτερη νίκη για την ομάδα μας στο πρωτάθλημα εντός έδρας.
       Η αρχή του παιχνιδιού μας βρήκε να προηγούμαστε με 5-0 στο δίλεπτο..Το Λαγονήσι βρήκε απαντήσεις και προηγήθηκε με 5-6..Το παιχνίδι μέχρι και το τέλος του δεκαλέπτου πήγαινε πόντο πόντο και έληξε με μικρό προβάδισμα της ομάδας μας 20-18..
       Με παρόμοιο τρόπο κύλησε και το δεύτερο δεκάλεπτο με την φιλοξενούμενη ομάδα να παίζει αρκετή ώρα ζώνη 2-1-2..Παρόλα αυτά βρίσκαμε το τρόπο να σκοράρουμε αλλά δεν είμασταν το ίδιο αποτελεσματικοί στην άμυνα..Τέλος ημιχρόνου 40-37...
       Η αρχή του Β΄ημιχρόνου ήταν αυτή που στην ουσία καθόρισε την έκβαση του αγώνα..Ένα εξαιρετικό ξεκίνημα με πολλά κλεψίματα και εύκολα καλάθια έφτασε τη διαφορά μέσα σε 2.30΄ στους 14 πόντους..Άξιο αναφοράς είναι ότι το Λαγονήσι σκόραρε για πρώτη φορά 5.40 πριν το τέλος του δεκαλέπτου 58-47....
      Χωρίς προβλήματα κύλησε η τελευταία περίοδος με αποτέλεσμα η διαφορά με τη λήξη του αγώνα να φτάσει τους 18π.Τελικό σκορ 79-61

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος): Κίτσιος 2, Γκούντρας 8(2),Γαιτανάκης 15(2),Ρήγος 3,Ντάουντ 18,Παπασιδέρης 4,Καραχάλιος 5,Ζώτος 4,Παλαιοξάρης 8(1),Γαρδέλης ,Λιγνός 4,Σακελλαρίδης 8

ΑΟ Λαγονησίου (Τζούνας): Mαστιχιάδης ,Τσαφιάκος 16(1),Νοταράς 7,Καραγρηγορίου 5,Δοβάς Μ. 2,Σπίνος ,Σιδέρης 16,Τσατσούλης , Ρέππας 9,Δοβάς Κ. ,Κόντος ,Μακαντάσης 6

Ευχαριστούμε τον κόσμο που ήρθε να συμπαρασταθεί στις προσπάθειες των παικτών μας..

Επόμενος αγώνας την ερχόμενη Παρασκευή 24/10 στις 21.45 στην έδρας μας πάλι, με τον ΑΟ Πικερμίου..Να είστε όλοι εκεί..