Σάββατο 22 Νοεμβρίου 2014

Παρέμεινε στη κορυφή με ακόμη μια νίκη...

Ακόμη μια νίκη για την ομάδα μας στο φετινό πρωτάθλημα εναντίων των Καλυβίων αυτή τη φορά.Έτσι έγινε το 5-1 και συνεχίζει ο ΓΣ Γλυκών Νερών να είναι στη κορυφή μαζί με Παιανία,Καλλιτεχνούπολη...

ΓΣ Γλυκών Νερών - ΓΑΣ Καλυβίων Θορικού   71-65  (32-37)

Ένα πολύ καλό ξεκίνημα των φιλοξενουμένων (0-7) μας ανάγκασε να κυνηγάμε στο σκορ από το πρώτο λεπτό του αγώνα.Η συνέχεια του α΄ δεκαλέπτου ήταν ίδια με την αρχή του αγώνα με αποτέλεσμα να βρεθούμε πίσω στο σκορ με 12-23.
         Η αρχή του β΄δεκαλέπτου ίδια με την διαφορά να εκτοξεύεται στους 18π. Κάπου εκεί με πίεση σε όλο το γήπεδο,σωστές επιθετικές λύσεις και έλεγχο των ριμπάουντ καταφέραμε να αρχίζουμε να ρίχνουμε τη διαφορά.Το τέλος του ημιχρόνου μας βρήκε στο -5 (32-37).
        Το γ δεκάλεπτο ήταν παρόμοιο με το τέλος του β΄.Με έλεγχο των ριμπάουντ και με ευστοχία στα ελέυθερα σουτ μπήκαμε μπροστά στο σκορ το οποίο πήραμε και διαφορά 6π. 54-48.
        Στο τελευτάιο δεκάλεπτο τα Καλύβια αντέδρασαν και ισοφάρισαν το ματς 60-60 με 4 λεπτά να μένουν για το τέλος.Με κάποιες σώστες επιθέσεις όμως και με καλή άμυνα καταφέραμε πήραμε ξανά μια μικρή διαφορά 4-5π την οποία κ κρατήσαμε μέχρι και το τέλος του αγώνα.Τελικό σκορ 71-65.

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος): Γαρδέλης,Γκούντρας 5(1),Γαιτανάκης 23(2),Ρήγος 2,Ντάουντ 22(4),Παπασιδέρης,Λιγνός,Ζώτος 2,Παλαιοξάρης 8,Τσέκος,Στασινόπουλος,Σακελλαρίδης 9

ΓΑΣ Καλυβίων Θορ. (Καμηλιέρης): Μητρογιάννης,Κρέστας,Ξενάκης 4,Γκιόκας 5(1),Μάνος 4,Συλαϊδής 8,Καλούδας 24(3),Σπυράτος 3,Ρόκας,Αντωνακόπουλος 9(1),Γκίνης 8(2),Σαρρής

Την επόμενη εβδομάδα η ομάδα μας έχει ρεπό.
Επόμενος αγώνας με την Παιανία την Παρασκευή  5/12 στις 21.45.Να είστε όλοι εκεί να μας βοηθήσετε στον δύσκολο αγώνα για την συνέχεια του πρωταθλήματος