Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου 2015

Ήττα στο κύπελλο...

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας από τον Φίλιππο Περ. εκτός έδρας,με σκορ 66-59 για τον θεσμό του Κυπέλλου..Η ομάδα μας δεν βρέθηκε σε ιδιαίτερα καλή ημέρα και δικαίως έχασε από τους γηπεδούχους.

Φίλιππος Περ.-ΓΣ Γλυκών Νερών   66-59   (33-28)
        Ο αγώνας φάνηκε από την αρχή πως θα είναι ντέρμπι.Σε όλο το πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ήταν συνέχεια κοντά στο σκορ με αποτέλεσμα το δεκάλεπτο να λήξει ισόπαλο 18-18.
        Στο β δεκ. οι γηπεδούχοι πήραν ένα μικρό προβάδισμα το οποίο κράτησαν μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου  33-28.
        Στο γ δεκ δεν φάνηκε να αλλάζει κάτι παρά τις προσπάθειες μας για να περάσουμε μπροστά στο σκορ,με αποτέλεσμα ο Φίλιππος να προηγηθεί με 51-43.
        Στο τελευταίο δεκ η διαφορά άγγιξε τους 10π., αλλά καταφέραμε κ επιστρέψαμε στο καλάθι.Στο τέλος οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι και κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο.
       Συγχαρητήρια στην ομάδα του Φίλιππου Περ. για την νίκη τους.Ευχόμαστε καλή συνέχεια για το Κύπελλο αλλά και καλή σεζόν.Επίσης ευχόμαστε περαστικά στον αθλητή Γεωργούση για τον τραυματισμό του.

Φίλιππος Περ. (Τσίτος):Θωμαδάκης 5(1),Τσιμπέρης 7, Φράγκος 1, Λουκάς 4, Αντωνόπουλος, Θάνος 11, Γεωργούσης 11, Αχτύπης 11(3), Συκάς, Ζιάκανος 10, Βήττας 6, Ζαμπέρης

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Χατζηδιάκος,Καρκανίδης 3(1) (3 κλ.),Γαιτανάκης 4 (3 κοψ.),Ρήγος 6,Ντάουντ 6(1) 5 ασ.,Παπασιδέρης,Χατζής 2(6 ριμπ),Μπάλλας,Τσέκος,Σακελλαρίδης 2(7 ριμπ),Αθηναίου 8,Κατσαμπέκης 28(1)

33-2 ριμπ., 10 κλ., 3 κοψ., 13 ασ., 14 λαθ.
20/33 1π.  15/40 2π.  3/16 3π.

Η ομάδα μας επικεντρώνεται πλέον στην προετοιμασία της για το πρωτάθλημα, με νέα φιλικά μέσα στην εβδομάδα, στις 21/9 με Ολυμπιάδα Παπ.(Β εσκα) καθώς και στις 25/9 με το Φ.Ο Τούφας(Δ εσκα).