Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Ήττα στο τέλος από Χαραυγιακό...

Την ήττα γνώρισε ομάδα μας από τον Χαραυγιακό με σκορ 54-53.Καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα αλλά με ένα τρίποντο στα 2,6" στο τέλος ο Χαραυγιακός "έκλεψε " τη νίκη.
     Οι χαμένες βολές στα κρίσιμα σημεία και τα 5 τρίποντα των γηπεδούχων στη τελευταία περίοδο ήταν οι λόγοι της ήττας.

Χαραυγιακός - ΓΣ Γλυκών Νερών   54-53 (20-34)
    Εξαιρετικό ξεκίνημα για την ομάδα μας καθώς πήρε το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα και με σωστές επιθέσεις και καλές άμυνες κλείσαμε το 1ο δεκ. με σκορ 4-17.
    Ίδιο σκηνικό και στο 2ο δεκ. με την ομάδα μας να είναι αρκετά συγκεντρωμένη και να μη φαίνονται καθόλου οι απουσίες (λόγω ίωσης),με αποτέλεσμα να βρεθούμε στο τέλος του ημιχρόνου να προηγούμαστε με 20-34
   Η γ περίοδος δεν κύλησε πολύ διαφορετικά από τις άλλες δύο και κρατώντας μια διαφορά ασφαλείας +10  κλείσαμε το δεκ. με σκορ 32-42.
    Στη 4η περίοδο ο Χαραυγιακός άρχισε σιγά σιγά να ροκανίζει τη διαφορά με τρίποντα.Χάνοντας αρκετά αμυντικά ριμπάουντ αλλά και κάποια λάθη των διαιτητών, μας ανάγκασαν να χάσουμε την ψυχραιμία μας και να παίζουμε ανορθόδοξα.
      Στα τελευταία 2΄η διαφορά έχει μειωθεί στους 6π..Ο Χαραυγιακός μας έστειλε  στις βολές με αποτέλεσμα εμείς να έχουμε στα τελευταία λεπτά 3/9, ενώ οι γηπεδούχοι έφτασαν με τριποντο στον πόντο διαφορά.Με μία έυστοχη βολή κάναμε το 51-53 και ενώ έμεναν 9" για το τέλος ο Χαραυγιακός ευστόχησε σε τρίποντο στα 2,6"παίρνοντας το προβάδισμα για πρώτη και τελευταία φορά στο ματς με αποτέλεσμα να "κλέψει" τη νίκη με σκορ 54-53.
    Κακή ήττα για την ομάδα μας όπως εξελίχθηκε ο αγώνας.

Χαραυγιακός (Αγγέλη):Κολατσός 8(2),Αντωνιάδης 3(1),Πίνης 9(3),Κωστελέτος Ι 16,Γιαπούλης 6(1),Κωστελέτος Γ.,Δαβρής 3(1),Κοντογιάννης 2,Αγγελίνας 4,Σφυρής,Αρώνης,Αρβανίτης 4

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Γαρδέλης 3(1),Καρκανίδης 10(1τρ-4ασ),       Γαιτανάκης 12,Ρήγος 4,Ντάουντ 18(1τρ-5ριμπ),Λεβέντης 4(9ριμπ),Χατζηδιάκος (2ασ),Ζώτος (1κοψ),Τσέκος,Σακελλαρίδης 2(13ριμπ),Αθηναίου

34-10 ριμπ., 9 κλεψ., 2 κοψ., 10 ασ., 15 λαθ
12/27 1π.   16/34 2π.   3/15 3π.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας εντός έδρας την Παρασκευή 18/12 στις 21.45 με αντίπαλο τον Φίλιππο Περ.