Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Επιστροφή στις νίκες...

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας,ύστερα από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα(Βριλήσσια και Αχιλλέα), απέναντι στην ομάδα της Ροδόπολης με σκορ 72-64.
     Η ομάδα μας διατηρείται στην 5η θέση του 1ου ομίλου της Γ Εσκα..

ΓΣ Γλυκών Νερών-ΑΣ Ροδόπολης  72-64  (37-26)

Καλύτερο ξεκίνημα από την αρχή του αγώνα καθώς πήραμε κεφάλι στο σκορ από το πρώτο λεπτό και κρατήσαμε μια διαφορά ασφαλείας στο 1ο δεκ όπου και προηγούμασταν με 19-13.
     Ίδιο σκηνικό και στο 2ο δεκ. παρά την άμυνα ζώνης των φιλοξενούμενων,η ομάδα μας έβρισκε τις λύσεις στο ανοιχτό γήπεδο αλλά και σε transition καταστάσεις και έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη 37-26.
     Στη 3η περίοδο ανεβάσαμε τη διαφορά αλλά κάπου η χαλάρωση και κάποιες κακές επιθέσεις η Ροδόπολη μείωσε το σκορ στο 51-45.
    Κρατώντας πάντοτε μια διαφορά ασφαλείας 8-11π. στην ουσία δεν απειληθήκαμε ποτέ και το τέλος μας βρήκε νικητές με σκορ 72-64.
   Συγχαρητήρια στους αθλητές για την νίκη και ευχόμαστε και ανάλογη συνέχεια.
  Μεγάλη μας ικανοποίηση η χρησιμοποίηση του 16χρονου αθλητή των ακαδημιών μας Μαθιουδάκη Μανώλη που αγωνίστηκε για πρώτη φορά με την ομάδα του άνδρικού, αλλά και του Σταύρου Φάνη(σε προηγούμενο αγώνα) οι οποίοι προσφάτως έχουν ξεκινήσει προπονήσεις με το ανδρικό τμήμα.

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Μπάλας 1,Καρκανίδης 14(2),Γαιτανάκης 4(4ριμπ-2κοψ-6ασ),Γαρδέλης,Ντάουντ 22(4τρ-5ριμπ-4ασ),Παπασιδέρης 2,Χατζής 9(7ριμπ),Παλαιοξάρης 10(6ριμπ-5ασ),Τσέκος,Σακελλαρίδης 6(6ριμπ-3ασ),Αθηναίου 4(4ριμπ),Μαθιουδάκης (2ριμπ)

ΑΣ Ροδόπολης (Βουζούλιας):Νικολάου 10,Γούλας 6,Πολυμερίδης 3(1),Λίτσο,Ζεκιράι 2,Λέκκας 9,Πριάρης 18,Μπελέρης 14(3)

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας εντός έδρας την Παρασκευή 26/2 στις 21.45 με αντίπαλο τον Αθηναικό.