Τρίτη 19 Απριλίου 2016

Επιστροφή στη 5η θέση....

Νίκη για την ομάδα μας απέναντι στον Αστέρα Περ. με σκορ 70-58.
    Με την νίκη αυτή, η ομάδα μας επέστρεψε στην 5η θέση της βαθμολογίας του Α ομίλου της Γ Εσκα,μια αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος.

ΓΣ Γλυκά Νερά - Αστέρας Περ.   70-58 (34-29)
     Κακό ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες αφού υπήρχε μεγάλη αστοχια αλλα και κακές επιθέσεις γενικα.Το δεκάλεπτο μας βρήκε να προηγούμαστε στο σκορ με βραχεία κεφαλή 13-12.
     Στο β δεκ. συνεχίσαμε να προηγούμαστε χωρίς να έχουμε μια διαφορά ασφαλείας και το ημίχρονο έκλεισε στο 34-29.
    Στην αρχή της γ περιόδου μπήκαμε καλύτερα και ανεβάσαμε τη διαφορά στο +10.Κάπου εκεί ο Αστέρας αντέδρασε και κατάφερε και ισοφάρισε με το τέλος του δεκαλέπτου σε 49-49.
   Στη τελευταία περίοδο η ομάδα μας ανέβασε την απόδοση της,ήλεγξε τα ριμπάουντ και ανέβασε τη διαφορά στο σκορ χωρίς πλέον να μπορεί να απειληθεί από την μαχητική ομάδα του Αστέρα Περ.,.Τελικό σκορ 70-58.
    Συγχαρητήρια στους αθλητές μας για την 15η νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Μαθιουδάκης,Καρκανίδης 6(2τρ.3ασ),        Γαιτανάκης 11(2τρ.-4ριμπ-3κλ-3κοψ),Ρήγος 3(1),Ντάουντ 8(6ριμπ),           Κωλέτσης,Παπασιδέρης 2,Παλαιοξάρης 8(5ριμπ-3κλ-4ασ),Σακελλαρίδης 8(9ριμπ),Σταύρου,Αθηναίου 7(1τρ-7ριμπ-4ασ),Κατσαμπέκης 17(6ριμπ)

36-12 ριμπ., 6 κλεψ., 5 κοψ., 17 ασ.,  13 λαθ.
1π.  11/18   ,2π.  19/42  ,3π.  7/23

Αστέρας Π. (Κομής):Πάνος,Πολυχρονόπουλος 12,Μηλλάς 2,Ραμαντάνης 6(1),Τζιαβάρας 13(1),Στασινός 3(1),Μιχαηλίδης 13(2),Μιχαλόπουλος,Φύτρος,Γεωργούλης 6

Τελευταίος αγώνας για την ομάδα μας εκτός έδρας την Παρασκευή 22/4 στις 21.00 με αντίπαλο την πρωταθλήτρια του ομίλου μας ΜΕΝ Ιλίου.