Σάββατο 8 Οκτωβρίου 2016

Καλή αρχή στο πρωτάθλημα....

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ομάδα μας στο πρωτάθλημα της Γ Εσκα για τη νεα σεζόν, απέναντι στη νεοφώτιστη ομάδα του Αστέρα Πατησίων εκτός έδρας με σκορ 44-67.

Αστέρας Πατ. - ΓΣ Γλυκών Νερών  44-67 (19-35)
        Ιδανικό ξεκίνημα στον αγώνα αφου στα πρώτα 7.30΄προηγηθήκαμε 0-17.Με απόλυτο έλεγχο των ριμπάουντ και σωστές επιθέσεις το α΄δεκ. έληξε 5-20.
       Στο β δεκ. παρά το γεγονός ότι ο Αστέρας βρήκε τρόπο να σκοράρει ,κρατήσαμε τη διαφορά σε απόσταση ασφαλείας με το ημίχρονο να τελειώνει 19-35.
      Στη γ περίοδο συνεχίσαμε να ανεβάζουμε το ρυθμό του αγώνα και το σκορ στο δεκάλεπτο έληξε 27-51.
       Ελέγχοντας πλήρως τον αγώνα η νίκη ήρθε πολύ φυσιολογικά με σκορ 44-67.
     Συγχαρητήρια στους αθλητές μας για το εξαιρετικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα και ευχόμαστε πάνω απ΄ολα υγεία και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα και στην ομάδα του Αστέρα Πατ.

Τα δεκ. 5-20,14-15,8-16,17-16
Αστέρας Πατ. (Τουτούνης): Τσούπρης,Παπαδόπουλος 8(2),Κωνσταντινόπουλος,Καρατζάς 4,Παππάς 5,Νίκας,Γιώτης 3(1),Λογοθέτης 14(3),Πανέρης,Γκουρτσιάνι 6,Ζάτας,Ναστόπουλος4

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Γαρδέλης 3(1),Καρκανίδης 5(1τρ-3ασ),Γαιτανάκης 4(4ριμπ-3 κλ),Κατσαμπέκης 7,Ντάουντ 6,Λεβέντης 5(1),Μπάλλας,Παλαιξάρης 14(1τρ-4ασ),Καρακώστας 2,Σακελλαρίδης 10(10ριμπ),Σταφυλάς 3,Γάσπαρης 8(1τρ-4ρ)

28 -6 ριμπ., 12 κλ., 4 κοψ., 16 ασ., 16 λαθ.
1π.  10/17  , 2π.  21/38  , 3π. 5/14

Επόμενος αγώνας εντός έδρας την Παρασκευή 14/10 στις 21.45 με αντίπαλο τον ΓΑΣ Καλυβίων.