Κυριακή 25 Δεκεμβρίου 2016

11-0...και καλα Χριστούγεννα...

Ακόμη μια νίκη πρόσθεσε η ομάδα μας στο ενεργητικό της τη φετινή σεζόν,απέναντι στο Λαγονήσι αυτή τη φορά, με το επιβλητικό 80-56.
         Το ρεκόρ μας έχει φτάσει στο 11-0 και συνεχίζουμε να απολαμβάνουμε τη μοναξιά της κορυφής του 2ου ομίλου της Γ Εσκα.

ΓΣ Γλυκών Νερών - Α.Ο. Λαγονησίου 80-56 (42-19)

Ισορροπημένο ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες, καθώς μέχρι και το 5΄ καμία ομάδα δεν μπορούσε να πάρει κεφάλι στο σκορ.Κάπου εκεί πατήσαμε το γκάζι και ανεβάσαμε τη διαφορά στο +8 (18-10).Το τέλος της 1ης περιόδου μας βρήκε να προηγούμαστε 20-15.
      Ένα σερί 14-0 στη 2η περίοδο με συνεχείς αιφνιδιασμούς αλλά και πολύ καλές άμυνες, μας έδωσε την δυνατότητα να προηγηθούμε στο ημίχρονο 42-19.
     Χωρις να χαλαρώσουμε παρά τη μεγάλη διαφορά,ανεβάσαμε και άλλο το ρυθμό του αγώνα και το τέλος του 3ου δεκ. μας βρήκε να προηγούμαστε 66-35.
    Κρατώντας τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα πήραμε μια ακόμη δίκαιη νίκη με τελικό σκορ 80-56.
 Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές μας για την εξαιρετική πορεία στη φετινή σεζόν και ευχόμαστε ανάλογη συνέχεια.Επίσης ευχόμαστε γρήγορη επιστροφή στους τραυματίες της ομάδας μας.

Τα δεκάλεπτα
20-15, 22-4, 24-16, 14-21

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Μαθιουδάκης,Γαιτανάκης 11(3τρ-5ασ),Κατσαμπέκης 18(1τρ-3ριμπ),Ντάουντ 14(2τρ-3κλεψ),Παπασιδέρης,Μαρούδας 2(6ασ),Σαρήμπαλης 17(5τρ-3ριμπ-6ασ),Καρακώστας,Σακελλαρίδης 4(5ριμπ),Σταφυλάς 3,Γάσπαρης 11(1),Σταύρου

17-5 ριμπ., 11 κλεψ., 4 κοψ., 25 ασ., 13 λαθ
14/17  1π.,  15/31  2π.,  12/33 3π.

Α.Ο Λαγονησίου (Κοντός):Μαστιχιάδης,Τσαφίλκος 4,Νοταράς 4,Κελέσης,Σφυρής 11,Σκουλούδης 18,Κοντός 2,Καυκής 6,Πασάι,Δοβάς,Ρέππας 6,Μπουρούσης 5

Επόμενος αγώνας εκτός έδρας την Παρασκευή 13/1 στις 21.30 με αντίπαλο τη Παλλήνη.