Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2017

Εύκολη επικράτηση στα Καλύβια....

Επιστροφή στις νίκες με εύκολη επικράτηση απέναντι στα Καλύβια με 43-64.
     Η ομάδα μας μπήκε δυνατά από την αρχή του αγώνα δίχως να αφήσει περιθώρια στους γηπεδούχους, δείχνοντας ποιος είναι το αφεντικό.
      Συνεχίζουμε να είμαστε στη κορυφή του 2ου όμιλου της Γ Εσκα με ρεκορ 14-1.

ΓΑΣ Καλυβίων - ΓΣ Γλυκών Νερών  43-64 ( 21-36)
       Πολύ δυνατό ξεκίνημα για την ομάδα μας καθώς πήρε κεφάλι στο σκορ από την αρχή.Με διπλάσια διαφορά κυμάνθηκε σχεδόν όλο το πρώτο δεκάλεπτο στο οποίο προηγηθήκαμε 11-24.
       Χωρίς να μπορούν να αντιδράσουν οι γηπεδούχοι και με όπλο την πολύ καλή μας άμυνα διατηρήσαμε διαφορά ασφάλειας σε όλο το 2ο δεκ. όπου και έληξε 21-36.
       Με την ίδια διαθέση συνεχίσαμε να παίζουμε και στο 3ο δεκ. στο οποίο συνεχίσαμε να αυξάνουμε τη διαφορά.Τέλος δεκαλέπτου 30-54.
      Με σωστή διαχείρηση στο τελευταίο δεκάλεπτο και σκορ 43-64 καταφέραμε και κατακτήσαμε τη 14η φετινή νίκη.
      Συγχαρητήρια στους αθλητές μας για τη νίκη ξεπερνώντας με τον καλύτερο τρόπο την ήττα σοκ από τον Αστέρα Πατησίων.