Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2017

Με Κερατέα η 16η νίκη....

Την 16η νίκη πέτυχε η ομάδα μας με σκορ 74-56 με αντίπαλο τον ΓΣ Κερατέας εντός έδρας.
Δύσκολη νίκη παρά το τελικό σκορ καθώς η ομάδα της Κερατέας ήταν αρκετά αξιόμαχη.
       Συνεχίζουμε ακάθεκτοι στη 1η θέση του 2ου όμιλου της Γ Εσκα με ρεκορ 16-1 με στόχο την άνοδο στη Β Εσκα για πρώτη φορά στην ιστορία του συλλόγου.

ΓΣ Γλυκών Νερών - ΓΣ Κερατέας  74-56 (28-32)
      Αμφίρροπο πρώτο δεκάλεπτο καθώς και οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ.Στο τέλος του δεκ. η Κερατέα πήρε κεφάλι στο σκορ με 14-17.
      Κακές επιθέσεις,άμυνες και αρκετός εκνευρισμός λόγω κάποιον λανθασμένων σφυριγμάτων έδωσε την ευκαιρία στη Κερατέα να ξεφύγει στο σκορ με +10 στο 17΄,καταφέραμε όμως και μειώσαμε τη διαφορά στο -4 στο ημίχρονο με 28-32.
      Ένα 15-0 σερί με εξαιρετικές άμυνες και σωστές επιθέσεις ήταν αρκετό, όχι μόνο να περάσουμε μπροστά στο σκορ αλλά να κρατήσουμε και μια διαφορά ασφάλειας ως το τέλος του δεκ. 49-39.
     Στο τελευταίο δεκάλεπτο διαχειριστήκαμε σωστά τον ρυθμό του αγώνα και φτάσαμε στην 16η φετινή νίκη με σκορ 74-56.
     Συγχαρητήρια στους αθλητές και τον προπονητή  μας για τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα:
14-17, 14-15, 21-7, 25-17

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος): Γαρδέλης,Καρκανίδης 2,Γαιτανάκης 14(3τρ-3ριμπ-4κλ),Κατσαμπέκης 14(3ριμπ),
Ντάουντ 15(1τρ-3ασ),Μαθιουδάκης,Σαρήμπαλης 10(2τρ-13ριμπ-7ασ),Καρακώστας,Σακελλαρίδης 14(14ριμπ-3ασ),
Σταφυλάς 5(5ριμπ),Γάσπαρης,Γεωργούσης

27-17 ριμπ., 13 κλεψ., 5 κοψ., 18 ασ., 17 λαθ.
18/31  1π.,  19/41  2π.,  6/20  3π.

ΓΣ Κερατέας (Γκόγκος):Ρουμπάνης 2,Λαομοδέτης 10(2),Νικολόπουλος 9(1),Αντωνίου 5,Σειμένης 2,Κατσίκης 12,
Πίντζος,Αδάμης 11(3),Τσαμαλής 4,Γούλας,Καραγιώργος 3,Ρηγόπουλος

Επόμενος αγώνας εκτός έδρας την Παρασκευή 24/2 στις 21.30 με αντίπαλο τον Χαραυγιακό.