Τρίτη 11 Νοεμβρίου 2014

3-1 νίκες τo Ανδρικό.....

Λόγω ενός τεχνικού προβλήματος δεν μπορέσαμε να σας ενημερώσουμε τις τελευταίες 10 μέρες.
Στις 3 νίκες έφτασε μας η ομάδα για το Πρωτάθλημα της Δ Έσκας στον Β όμιλο και παραμένει στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

ΑΟ Καλλιτεχνούπολη- ΓΣ Γλυκών Νερών 72-67  (40-33)

Τη πρώτη ήττα γνώρισε η ομάδα μας την 4η αγωνιστική εκτός έδρας με τον ΑΟ Καλλιτεχνούπολης.Η αρχή του αγώνα μας βρήκε να προηγούμαστε με 0-7, όμως στη συνέχεια η γηπεδούχος ομάδα έσφιξε την άμυνα της και κατάφερε να φτάσει στο σκορ 17-19.Το ημίχρονο μας βρήκε πίσω στο σκόρ 40-33 λόγω κάποιων άστοχων σουτ και γενικότερα λόγω αδράνειας της άμυνας μας.
   Στο Γ δεκάλεπτο καταφέραμε και επανεκάμψαμέ και κλείσαμε τη διαφορά του σκορ.Το Δ δεκ. ήταν πραγματικά ένα ντέρμπι. Προηγηθήκαμε  με 50-54 8΄πριν τη λήξη όμως δεν καταφέραμε να αυξήσουμε τη διαφορά και σε συνδυασμό με τις εύστοχες βολές των γηπεδούχων το παιχνίδι τελείωσε με την πρώτη μας ήττα με 72-67..Συγχαρητήρια στους γηπεδούχους για την νίκη τους

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος) Στασινόπουλος,Γκούντρας 3,Γαιτανάκης 17(2),Ρήγος 19,Ντάουντ 5(1),Παπασιδέρης 2,Χαραλαμπόπουλος,Ζώτος 3(1),Παλαιοξάρης 8,Ζακυνθινός,Φουλούλης 2,Σακελλαρίδης 8

ΓΣ Γλυκών Νερών- ΑΟ Σπάτων 67-61  (32-32)
    Μια πολύ σημαντική απουσία από την ομάδα μας ευτυχώς δεν στάθηκε ικάνη να μας στερήσει την τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα.Χωρίς τον προπονητή κ.Σκλαβούνο Ανδρέα λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας, αλλά με άξιο αντικαταστάτη του τον κ.Σπηλιωτόπουλο Μάριο η ομάδα κατάφερε και ξεπέρασε το εμπόδιο των Σπάτων...
    Ο αγώνας σε όλο το πρώτο ημίχρονο ήταν στον πόντο με πολλές εναλλαγές στο σκορ.Στο πρώτο δεκάλεπτο προηγούνταν η ομάδα των Σπάτων 18-19.Το ημίχρονο όμως έληξε ισόπαλο 32-32.
   Στο γ δεκ. υπήρχε μόνο μια ομάδα μέσα στο γήπεδο.Τα Σπάτα με σωστές επιλογές στην επίθεση και με καλές άμυνες κατάφεραν και πήραν μια αρκετά καλή διαφορά 15π και το δεκ. έληξε 38-53.
Κάπου εκεί με μία αντεπίθεση διαρκείας από την ομάδα μας ήρθαν τα πάνω κάτω...Με 5 εύστοχα
τρίποντα στο τελευταίο δεκάλεπτο με καλή άμυνα και μεγάλη όρεξη οι παίκτες μας κατάφεραν και γύρισαν το ματς και πήραν μια παλικαρίσια νίκη..Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες για την μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλλαν την οποία και αφιέρωσαν στον απόντα προπονητή τους..

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σπηλιωτόπουλος) Στασινόπουλος ,Γκούντρας ,Γαιτανάκης 33(5) ,Ρήγος 3,Ντάουντ 16(1),Παπασιδέρης ,Λιγνός 2,Ζώτος 2,Παλαιοξάρης ,Ζακυνθινός ,Φουλούλης 3(1),Σακελλαρίδης 8

Επόμενος αγώνας την Πέμπτη 13/11 στις 21.30 εκτός έδρας απέναντι στον ΑΟ Άρτεμις Λούτσας