Σάββατο 15 Νοεμβρίου 2014

Έπιασε κορυφή.....

Την τέταρτη νίκη σε 5 αγώνες κατάφερε να πάρει η ομάδα μας στον εκτός έδρας αγώνα με τον Α.Ο Άρτεμις ,με αποτέλεσμα να ισοβαθμεί στη κορυφή του Β΄ομίλου της Δ Εσκα με άλλες δύο ομάδες...

Α.Ο  Άρτεμις - ΓΣ Γλυκών Νερών 58-64 (32-32)
Το καλό ξεκίνημα δεν είχε και την ανάλογη συνέχεια για την ομάδα μας στο πρώτο δεκάλεπτο.Οι γηπεδούχοι με ένα μεγάλο σερί ύστερα από το αρχικό 6-9,βρέθηκαν να προηγούνται στο τέλος του δεκαλέπτου με 27-11.
         Κάπου εκεί μάλλον νόμιζαν πως το παιχνίδι τελείωσε αλλά εμείς είχαμε διαφορετική άποψη..Με σωστές επιλογές στην επίθεση και εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό, και την ανάλογη σοβαρότητα στην άμυνα καταφέραμε και γυρίσαμε στο ματς, με το τέλος του ημιχρόνου να μας βρίσκει ισόπαλους 32-32.
       Το τρίτο δεκάλεπτο πήγε πόντο πόντο 46-46.Το τέταρτο δεκάλεπτο συνέχισε στο ίδιο τέμπο.Στο τέλος φανήκαμε πιο ψύχραιμοι σε άμυνα και επίθεση και καταφέραμε να πάρουμε μια πολύτιμη εκτός έδρας νίκη για την δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος..

Α.Ο Άρτεμις (Γιωτάκης):Δρακούλης 6,Παπαευσταθίου 8,Βεργόπουλος ,Ευαγγελόπουλος ,Χρήστου 6,Τσερλές 28(3),Σαμαρτζής 4,Τούντας 6(1),Βρέτταρος ,Σιαράβας,Κουλοχέρης ,Παραχεράκης

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σπηλιωτόπουλος,Σκλαβούνος):Στασινόπουλος 5(1),Γκούντρας 3(1),Γαιτανάκης13(1),Ρήγος 11(1),Ντάουντ 11(2),Παπασιδέρης,Λιγνός 2,Ζακυνθινός,Παλαιοξάρης 7,Τσέκος,Φουλούλης,Σακελλαρίδης 12

Επόμενος αγώνας με τα Καλύβια Θορικού την Παρασκευή 21/11 στις 21.45 στην έδρας μας..Να είστε όλοι εκεί να βοηθήσετε την ομάδα μας.