Σάββατο 10 Ιανουαρίου 2015

Ποδαρικό με νίκη......

Καλό ποδαρικό για το 2015 για την ομάδα μας,η οποία επικράτησε του ΜΕΣ Μαραθώνα με 70-63.
   Έτσι συνεχίζει να παραμένει στην δεύτερη θέση,κυνηγώντας την Παιανία που βρίσκεται στη κορυφή του Β ομίλου της Δ΄ ΕΣΚΑ.

ΓΣ Γλυκών Νερών - ΜΕΣ Μαραθώνας   70 -63 (28-20)
     Καλή αρχή για την ομάδα μας που προηγήθηκε από την αρχή του ματς και κράτησε σε όλο το δεκάλεπτο μια ασφαλή διαφορά 5-7 πόντων,με αποτέλεσμα να προηγήθεί 16-9.
     Το ίδιο σκηνικό και στο β΄δεκ. αλλά με αρκετή αστοχία.Κρατήσαμε όμως τη διαφορά χάρη στην καλή άμυνα μας με το σκορ στο ημίχρονο να μας βρίσκει μπροστά με 28-20.
    Στο γ΄δεκάλεπτο μπήκαμε δυνατά και κάναμε ένα 11-0 σερί,με την διαφορά να φτάνει μετά από λίγο στους 22π.Το τέλος του δεκ. μας βρήκε μπροστά με 48-34.
    Λίγο έλειψε να έρθουν τα πάνω κάτω στο τελευταίο δεκάλεπτο,αφού λίγο η χαλάρωση των παικτών μας,λίγο οι κακές αποφάσεις των διατητών,ο Μαραθώνας γύρισε το ματς και έφτασε στην ισοπαλία στο 37΄.Κρατήσαμε την ψυχραιμία μας ατο τελος και με σωστές επιλογές καταφέραμε και πήραμε την 9η νίκη για φέτος διατηρώντας την 2η θέση με 70-63.

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Γαρδέλης 1,Γκούντρας 2,Γαιτανάκης 17(3), Ρήγος 3,Ντάουντ 14,Παπασιδέρης 5(1),Ζακυνθινός,Ζώτος 2,Τσέκος,
Παλαιοξάρης 11,Σακελλαρίδης 13, Χαραλαμπόπουλος 2

ΜΕΣ Μαραθώνας (Παγίδας): Φλώρος,Τσιάπος 17(3),Πανουργιάς,Μπέλλος 10,Κοτταρίδης 8,Κοκκολάκης 2,Πρίφτης 10(1),Τοτόμης 2,Σταματόπουλος 8(1),Μάρκου 1,Τσάκωνας,Φαρκωνάς 5