Σάββατο 31 Ιανουαρίου 2015

Ήττα στην τρίτη παράταση.....

Την 3η ήττα στην τρίτη παράταση στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε η ομάδα μας απέναντι στον Α.Ο Καλλιτεχνούπολης.Παρόλη την ήττα, η ομάδα μας συνεχίζει και βρίσκεται στην 2η θέση του Β ομίλου της Δ ΕΣΚΑ.

ΓΣ Γλυκών Νερών- Α.Ο Καλλιτεχνούπολης  84-96(37-32) 65-65κ.α 71-71(1η παρ.)83-83(2η παρ.)

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε ο αγώνας για την ομάδα αφού πήραμε προβάδισμα στο σκορ απτο πρώτο λεπτό.Σε όλο το δεκ. κρατούσαμε την υπεροχή στο σκορ με αποτέλεσμα το δεκ. να λήξει 22-15.
      Χωρίς να αλλάξουν πολλά συνεχίστηκε και το β δεκ..Με συγκέντρωση και σωστές επιθέσεις κρατήσαμε τη διαφορά και στο ημίχρονο προηγηθήκαμε 37-32.
     Η αρχή του γ δεκ μας βρήκε να χάνουμε την συγκέντρωσή μας,με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να ισοφαρίσουν.Από εκεί και πέρα ήταν ένα παιχνίδι για γερά νεύρα με πολλές ανατροπές.Τέλος δεκαλέπτου 49-48.
     Στη τελευταία περίοδο το παιχνίδι πήγε πόντο πόντο και ο αγώνας έληξε ισόπαλος (65-65),ύστερα από 2 χαμένες βολές των φιλοξενουμένων στα τελευταία δευτερόλεπτα.
    Η 1η παράταση ήταν ίδια ακριβώς με το τελευταίο δεκάλεπτο.Στο τέλος της,είχαμε την ευκαιρία να κερδίσουμε αλλά δεν καταφέραμε να βάλουμε καλάθι στη τελευταία επίθεση,έτσι οδηγηθήκαμε στην παράταση ξανά 71-71.
    Στην 2η παράταση πήραμε μια διαφορά 8π. περίπου 2 λεπτά πριν τη λήξη.Έξι χαμένες βολές στο τέλος σε συνδυασμό με αδράνεια στην άμυνα και μια λάθος πάσα στα 30" έδωσαν την ευκαιρία στη Καλλιτεχνούπολη να ισοφαρίσουν με τρίποντο.Στον χρόνο που απέμεινε η επίθεση δεν βρήκε στόχο και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην 3η παράταση.
   Στην 3η παράταση η ομάδα της Καλλιτεχνούπολης ήταν πιο συγκεντρωμένη και πήρε τη νίκη με 84-96.

ΓΣ Γλυκών Νερών(Σκλαβούνος):Γαρδέλης,Γκούντρας 2,Γαιτανάκης 23(6),Ρήγος 5(1),Ντάουντ 30(5),Παπασιδέρης,Ζώτος,Λιγνός,Τσέκος 1,Σακελλαρίδης 21,Χαραλαμπόπουλος,Στασινόπουλος 1