Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015

Εύκολη νίκη με τον Α.Ο Άρτεμις και 12-3....

Εύκολη νίκη απέναντι στον Α.Ο Άρτεμις Λούτσας πέτυχε χθες η ομάδα μας με 63-51 εντός έδρας.Παραμένουμε μόνοι στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 12-3 και είμαστε ακόμα πιο κοντά στο στόχο μας...

ΓΣ Γλυκών Νερών - Α.Ο Άρτεμις Λούτσας  63-51 (31-19)
        Νωθρό ξεκίνημα στην αρχή αφού στο τετράλεπτο το σκορ ήταν 2-2.Κάπου εκεί πατήσαμε γκάζι και ξεφύγαμε στο παιχνίδι με 12-2.Το τέλος του δεκ μας βρήκε μπροστά στο σκορ με 18-7.
       Συνεχίσαμε στον ίδιο ρυθμό και στο β΄δεκάλεπτο ,με όπλο την καλή κ πιεστική άμυνα κρατήσαμε την διαφορά σε ασφαλή επίπεδα με το δεκ να τελειώνει 31-19.
      Στην τρίτη περίοδο μπήκαμε ακόμη πιο δυνατά και πήγαμε τη διαφορά στους 20π  παίζοντας απλό κ όμορφο μπάσκετ.Τέλος περιόδου 51-34.
      Στο τελευταίο δεκάλεπτο δόθηκε χρόνος συμμετοχής σε όλους τους αθλητές της ομάδας.Υπήρξε λίγο χαλάρωση με αποτέλεσμα η διαφορά στο 37΄ να πέσει στους 9π. αλλά γρήγορα μετά επέστρεψε στους 15.Τελικό σκορ 63-51.
      Συγχαρητήρια για ακόμη μια φορά στους παίκτες της ομάδας μας.

ΓΣ Γλυκών Νερών(Σκλαβούνος):Μπάλλας 2,Γκούντρας,Γαιτανάκης 16(2),Στασινόπουλος 2,Ντάουντ 16(1),Παπασιδέρης 2,Ρήγος 4(1),Ζώτος 2,Παλαιοξάρης 8(1),Τσέκος 2,Σακελλαρίδης 6,Χαραλαμπόπουλος 3(1)

Α.Ο Άρτεμις Λούτσας(Γιωργάκης):Παραχεράκης 2,Τσερπές 24(4),Χατζηνικολάου,Ευαγγελόπουλος,Δρακουλης 2,Γάκης,Σαμαρτζής 5,Τούντας 2,Βρετταρος 5,Χρήστου 11,Κουλοχέρης

Επόμενος αγώνας εκτός έδρας την Παρασκευή 20/2 στις 21.30 με αντίπαλο τον Α.Ο Πικερμίου.