Σάββατο 28 Μαρτίου 2015

Νίκη και στο φινάλε της κανονικής περιόδου....

Με νίκη ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα στον 2ο Όμιλο της Δ Εσκα η ομάδα μας απέναντι στον Άγιο Νικόλαο Παλλήνης εκτός έδρας με σκορ 60-71.
      Έτσι έφτασε σε ρεκόρ 16-4 για τη φετινή σεζόν καταλαμβάνοντας την 2η θέση του ομίλου.

Άγιος Νικόλαος Παλλ. - ΓΣ Γλυκών Νερών   60-71  (26-32)
        Η πίεση του Αγ.Νικολάου μας αποδιοργάνωσε στην αρχή του αγώνα,όμως γρήγορα βρήκαμε τον τρόπο να διασπάσουμε το zone press της αντίπαλης ομάδας και σκοράραμε κάποια εύκολα καλάθια με αποτέλεσμα το σκορ στο τέλος του δεκαλέπτου να είναι στο 16-15.
        Στο β δεκ ενώ ο Άγιος συνέχιζε να πιέζει εμείς βελτιώσαμε την αμυντική μας λειτουργία αλλά και την επίθεση,αφού βρίσκαμε τον τρόπο να βάζουμε ακόμα πιο εύκολα καλάθια.Κρατήσαμε μια διαφορά 6π. και προηγηθήκαμε στο ημίχρονο 26-32.
        Στο 3ο δεκ συνεχίσαμε στον ίδιο ρυθμό και κρατήσαμε την διαφορά σε ασφαλή επίπεδα.Σκορ δεκαλέπτου  42-50.
        Στη 4η περίοδο ανεβάσαμε την διαφορά πάνω από 10π. και την κρατήσαμε ως το τέλος του αγώνα.Τελικό σκορ 60-71.
       Συγχαρητήρια για ακόμη μια φορά σε όλους τους αθλητές της ομάδας μας.

Άγιος Νικόλαος Παλλ.(Γκόγκος):Καραγιώργος 5,Χοτζάι 11(1),Λεζάι 2,Δρούγκας,Λιονάκης 13,Κόλλιας 6,Μπαμπαλής 5,Μπλατζής 5,Κοντομίχαλος 2,Ανωγειανάκης 2,Καλαματιανός 8,Τσιλιμίδος1
  ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος): Γαρδέλης 7(1),Ζακυνθινός 6,Γκούντρας 15(1),Ρήγος 20,Παπασιδέρης 2,Παλαιοξάρης 8,Ζώτος 2,Σακελλαρίδης 3,Τσέκος 6,Λεβέντης 2

Επόμενος αγώνας με τον Αστέρα Περιστερίου εντός έδρας την Παρασκευή 3/4 στις 21.45 στην έναρξη των playoff ανόδου για την Γ Εσκα.
      Να είστε όλοι εκεί να βοηθήσετε την ομάδα μας στην προσπάθεια της για άνοδο στην Γ Εσκα.