Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2015

Έπιασε κορυφή....

Νίκη για την ομάδα μας απέναντι στον Αθηναικό εκτός έδρας με σκορ 52-64.
        Με αυτή την νίκη η ομάδα μας βρίσκεται στο 5-1 και ισοβαθμεί στην κορυφή του 1ου ομίλου της Γ Εσκα μαζί με Αχιλλέα και Φίλιππο Περ. ύστερα από τις ήττες τους.

Αθηναικός - ΓΣ Γλυκών Νερών  52-64  ( 26-33)
       Από την αρχή του αγώνα η ομάδα μας μπήκε πιο δυνατά από τον αντίπαλο και πήρε προβάδισμα στο σκορ με 2-9.Όσο περνούσε η ώρα, η άμυνα μας γινόταν όλο και καλύτερη με αποτέλεσμα στο α δεκ. να δεχθούμε μόνο 4π. και αυτοί οι 2 ήταν με βολές.Σκορ δεκ 4-19.
      Στο β δεκ και ενώ η διαφορά έχει φτάσει στους +18 ο Αθηναικός αντέδρασε ευστοχώντας σε 4 σερί τρίποντα με αποτέλεσμα να μειώσει την διαφορά στο ημίχρονο και να κλείσει το σκορ στο 26-33.
     Στο γ δεκ η ομάδα μας ανέβασε πάλι τη διαφορά με σωστές επιθέσεις και καλές άμυνες και συνεχίσαμε να προηγούμαστε στο δεκ. 37-49.
      Στη τελευταία περίοδο διαχειριστήκαμε σωστά το ρυθμό του αγώνα και καταφέραμε και κερδίσαμε με 52-64.
     Συγχαρητήρια για ακόμη μια φορά στους αθλητές της ομάδας μας για την νίκη αλλά κυρίως για την καλή εμφάνιση.

Αθηναικός (Γιαννικάκης):Μαυροδημητράκης,Ρεχμάν 11,Πιτσούνης 11(1),Μπότσικας,Παναγιωτόπουλος,Κοκκορόγιαννης ,Θωμάς,Σφηκάκης 3,Γκάτσος 8,Πασσάς 15(4),Κώης,Κουλουριώτης 4

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Μπάλλας 3(1),Καρκανίδης 2,Γαιτανάκης 6,Ρήγος 2,Ντάουντ 12(1τρ-3κλ),Λεβέντης (6 ριμπ),Χατζής 6(6 ριμπ),Παλαιοξάρης 13(1τρ-4ασ),Γαρδέλης,Σακελλαρίδης (6 ριμπ),Αθηναίου 9(1),Κατσαμπέκης 11(7 ριμπ-3κλ-4ασ)

34 - 9 ριμπ, 11 κλεψ., 21 ασ., 12 λαθ
8/14 1π.   22/46 2π.  4/18 3π.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας εντός έδρας την Παρασκευή 20/11 στις 21.45 με αντίπαλο την Κηφισιά.