Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015

Ήττα από Εθνικό Ελληνορώσων...

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας από τον Εθνικό Ελληνορώσων εκτός έδρας με 71-50.Η ευστοχιά των γηπεδούχων και τα πολλά λάθη της ομάδας μας ήταν οι κυριότεροι λόγοι της ήττας αυτής.
         Παρά την ήττα μας παραμένουμε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με συγκάτοικους τη ΜΕΝ Ιλίου και το Μελά τον οποίο θα αντιμετωπίσουμε την επόμενη αγωνιστική.

Εθνικός Ελλην. - ΓΣ Γλυκών Νερών   71-50  (33-27)

Καλό ξεκίνημα για την ομάδα μας, καθώς μπήκαμε δυνατά στο ματς και προηγουμασταν σε όλο το πρώτο δεκάλεπτο με μικρό προβάδισμα.Σκορ δεκαλέπτου 16-17.
      Στο β δεκ. ο Εθνικός δυνάμωσε την άμυνα του και με κάποια λάθη δικά μας πέρασε μπροστά στο σκορ, το οποίο και κράτησε μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου 33-27.
      Στο γ δεκ. ο Εθνικός μπήκε πιο δυνατά,ενω εμείς χάσαμε την συγκεντρωσή μας με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πάρουν μια διαφορά ασφαλείας 58-39.
      Παρά τις προσπάθειες μας στη τελευταία περίοδο για μείωση του σκορ δε μπορέσαμε να καταφέρουμε και πολλά με αποτέλεσμα την ήττα με σκορ 71-50.
     Συγχαρητήρια στον Εθνικό Ελλην. για τη δίκαιη νίκη τους και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Εθνικός Ελλ. (Ηρακλειανός):Ρωτάς,Μπαλτάς 3,Αγαπίου 3(1),Μπρατσιώτης 6,Χατζηγιάννης,Πομόνης 3(1),Μπαρδάκος 13(1),Αγόρης 10(1),Νικολαίδης,Τερζής14(2),Αναγνώστου 10(3)Τσενές 4

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Μπάλλας 1,Καρκανίδης 3(1),Γαιτανάκης 10(2τρ-2κοψ),Ρήγος 1,Ντάουντ 13(1τρ-5ριμπ-5ασ),Λεβέντης (6ριμπ),Χατζής 2,Γαρδέλης,Χατζηδιάκος 2,Σακελλαρίδης 3,(3ριμπ-2κοψ-2ασ),Αθηναίου 2,Κατσαμπέκης 13

21 - 5 ριμπ., 6 κλεψ., 5 κοψ., 14 ασ., 18 λαθη
8/19 1π.   15/29 2π.   4/20 3π.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας εντός έδρας την Παρασκευή 4/12 στις 21.45 με αντίπαλο τον Μελά.