Σάββατο 30 Ιανουαρίου 2016

Διπλό μέσα στα Σπάτα....

Με το "διπλό" απέδρασε η ομάδα μας μέσα στα Σπάτα με σκορ 65-70.Έτσι το ρεκόρ της ομάδας για φέτος ανέβηκε στο 10-5 και παραμένουμε στην 5η θέση .
      Τρίτη σερί νίκη στα τελευταία χρόνια μέσα στην έδρα των Σπάτων.

Σπάτα- ΓΣ Γλυκών Νερών   65-70  (38-35)
     Ένα πραγματικό ντέρμπι(όπως όλοι οι μεταξύ μας αγώνες τα τελευταία 3 χρόνια) φάνηκε από την αρχή.
     Με ισχνό προβάδισμα για την ομάδα μας από την αρχή του αγώνα προηγηθήκαμε στο 1ο δεκ. με σκορ 16-17.
    Στο β δεκ τα Σπάτα ανέβασαν την απόδοση τους κ πήραν αυτοί το προβάδισμα στο σκορ όπου και προηγήθηκαν με το τέλος του ημιχρόνου με 38-35.
    Στη γ περίοδο ήταν ένα πολύ ισορροπημένο παιχνίδι με αποτέλεσμα να διατηρεί τη μικρή διαφορά η γηπεδούχος ομάδα με σκορ 51-48.
    Τα Σπάτα στη τελευταία περίοδο φάνηκαν να είναι πιο συγκεντρωμένα και να ανεβάζουν τη διαφορά στο +7 στο 37΄.Στα τελευταία 3΄ άρχισε η αντεπίθεση μας όπου και με ένα σερί 11π. μετατρέψαμε το σκορ από 65-59 σε 65-70 και πήραμε μια πολύ μεγάλη νίκη.
    Συγχαρητήρια στους αθλητές μας για τη νίκη αλλά και για τα τεράστια ψυχικά αποθέματα που έχουν.
   Περαστήκα στον αθλητή Ρεπούσκο των Σπάτων όπου και τραυματίστηκε ύστερα από μια πτώση εκτός γηπέδου σε προσπάθεια να σώσει τη μπαλα.

Σπάτα (Σταθούλης):Γράδος 3(1),Παπαχρήστου,Λιούτας 2,Μάρκου,Ρουμελιώτης 8,Νικολάκος 6,Ρεπούσκος 3(1),Φέσκος 18,Μαυρουλέας 11,Πατρινός,Δημητρίου 14,Ελ Μοαζέν

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Μπάλας,Καρκανίδης 11(3τρ-5ασ),Γαιτανάκης 10(2τρ-5ριμπ-2κλ),Ρήγος 4(4ριμπ),Ντάουντ 12(2τρ-4ριμπ-2κοψ),            Παπασιδέρης,Χατζής 8(5ριμπ),Παλαιοξάρης 2,Γαρδέλης,Σακελλαρίδης 21(9ριμπ-3ασ),Αθηναίου 2,Λεβέντης

31-10 ριμπ, 5κλεψ., 5 κοψ., 16ασ., 14 λαθ
13/20 1π.   18/50 2π.   7/14 3π.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας εντός έδρας την Παρασκευή 5/2 στις 21.45 με αντίπαλο τα Βριλήσσια.