Δευτέρα 7 Μαρτίου 2016

Στην τελική ευθεία το ΠΡΟΜΙΝΙ

Νίκη για τους μικρούς μας παίχτες το Σαββάτο 05.03.2016 για το τουρνουά ΠΡΟΜΙΝΙ της ΕΣΚΑ στο Κοντόπευκο απέναντι στην ομάδα της Αγίας Παρασκευής. Καλό ξεκίνημα στο 1ο δεκάλεπτο αλλά όχι και ανάλογη συνέχεια απέναντι σε μια ομάδα που έπαιζε πολύ κλειστά στην άμυνα. Στο 4ο δεκάλεπτο και υπό την συνεχή καθοδήγηση του προπονητή τους τα παιδιά κατάφεραν να "ξεκλειδώσουν" την άμυνα της αντίπαλης ομάδας, ενώ παράλληλα αμυντικά ήταν πολύ αποτελεσματικοί αφού δεν δέχτηκαν καλάθι για σχεδόν 6 λεπτά ως το τέλος του αγώνα. Το τελικό 25-31 ήταν η 10η νίκη σε 13 αγώνες για την ομάδα μας, μπαίνοντας στην τελική ευθεία της Α' Φάσης.

Γ.Σ. Γλυκών Νερών: Μπρόφας Ν., Λάμπα Μ., Τσιγκρέλης Ν., Ρήγος Π., Νικολάου Β., Μπελαδάκης Αγγ., Πανταζόπουλος Γ., Ζορμπάς Μ., Τάσκος Χ., Τσέκος Ν., Καστανιώτης Κ., Ιωαννίδης Γ.
Coach: Σπηλιωτόπουλος Μάριος

Αυτή την εβδομάδα η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την αντίστοιχη του ΟΚΑ Μεσογείων στο γήπεδό μας το Σαββάτο 12.03.2016 στις 11:30πμ.