Τρίτη 5 Απριλίου 2016

Νίκη με Χαραυγιακό.....

Την 14η νίκη για φέτος κατέκτησε η ομάδα μας απέναντι στον μαχητικό Χαραυγιακό με σκορ 65-54...Παραμένουμε στην 5η θέση της βαθμολογίας και απομένουν τρεις αγωνιστικές για το τέλος του Πρωταθλήματος...

ΓΣ Γλυκών Νερών - Χαραυγιακός   65-54 ( 31-23)
    Ελαφρώς καλύτερος και πιο συγκεντρωμένος μπήκε στο 1ο δεκ. ο Χαραυγιακός,αφού είχε ισχνό προβάδισμα στο σκορ και προηγήθηκε στο τέλος με 15-16.
    Στο 2ο δεκ. εμφανιστήκαμε βελτιωμένοι και πιο συγκεντρωμένοι, με αποτέλεσμα να περάσουμε μπροστά στο σκορ όπου και ανεβάσαμε το ρυθμό του αγώνα, με το ημίχρονο να μας βρίσκει να προηγούμαστε 31-23.
   Με την αρχή του β ημ. δεν δώσαμε πλέον κανένα δικαίωμα στον Χαραυγιακό να πιστέψει ότι μπορεί να πάρει τη νίκη.Ανεβάσαμε τη διαφορά στο +19 και κλείσαμε το δεκ. προηγούμενοι 53-38.
    Στη τελευταία περίοδο διαχειριστήκαμε σωστά την διαφορά του σκορ και φτάσαμε σε μια εύκολη νίκη όπως εξελίχθηκε ο αγώνας με σκορ 65-54.
   Συγχαρητήρια για την εμφάνιση και για τη νίκη σε όλους τους αθλητές μας.

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Μαθιουδάκης,Καρκανίδης 6(4ριμπ-4ασ),          Γαιτανάκης 11,Ρήγος 2,Ντάουντ 15(6ριμπ-5κλ),Παπασιδέρης 3(1),             Κωλέτσης,Παλαιοξάρης 8(1τρ-3ασ),Σακελλαρίδης 11(16ριμπ-3κλ-3ασ),               Αθηναίου 5(1τρ-3ριμπ),Κατσαμπέκης 4(3ριμπ)

30 - 8 ριμπ., 12 κλεψ., 14 ασ., 9 λαθ.
14/26 1π.,   21/43 2π.,   3/19 3π.

Χαραυγιακός (Αγγέλη):Κωστελέτος Γ. 2,Αντωνιάδης,Πινής,Κωστελέτος Ι. 26(1),Γιαπούλης 2,Γκίκας,Δαβρής 10(2),Κοντογιάννης 2,Κατσιμίχας,Τσοπουρίδης 10,Αρβανίτης

Επόμενος αγώνας εκτός έδρας την Παρασκευή 8/4 στις 21.30 με αντίπαλο τον Φίλιππο Περ.