Σάββατο 21 Μαρτίου 2015

Είσοδος στα play offs ανόδου της Δ Εσκα...

Με την 14η φετινή νίκη με αντίπαλο τον Κρόνο Γέρακα, η ομάδα μας οριστικοποίησε την είσοδο της στα playoff ανόδου της Δ Εσκα..
    Δύσκολη νίκη αλλά πολύ σημαντική η χθεσινή για την ομάδα μας καθώς έμειναν  δύο αγώνες για την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου και με μια νίκη θα καταλάβουμε την 2η θέση....

ΓΣ Γλυκών Νερών - Κρόνος Γέρακα  75 -69 (61-61 κ.α)   (29-32 ημ)

Πολύ καλό ξεκίνημα για την ομάδα μας αφού επέβαλε το ρυθμό της από το 1ο λεπτό της αναμέτρησης και με όμορφο και γρήγορο μπάσκετ προηγήθηκε στο α΄δεκ με 17-5.
     Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και με ένα εξαιρετικό β δεκ βρέθηκαν να προηγούνται στο ημίχρονο με 29-32.
     Ο αγώνας πλέον ήταν ντέρμπι και έτσι συνεχίστηκε σε όλη τη περίοδο που το τέλος της βρήκε το Κρόνο να συνεχίσει να προηγείται στο σκορ 43-46.
     Στη τελευταία περίοδο βελτιωθήκαμε και περάσαμε μπροστά σκορ με 5π,.Με επίθεση 8" η ομάδα μας επιτέθηκε και κέρδισε φάουλ στα 3,7" ευστοχώντας και στις 2 βολές με το σκορ 61-59.Στα τελευταία 3,7" μια ολιγορία της άμυνας έδωσε την ευκαιρία στον Κρόνο να στείλει το ματς στην παράταση 61-61.
    Η αρχή της παράτασης μας βρήκε λίγο μουδιασμένους 61-65 όμως με 12π. του Γαιτανάκη καταφέραμε και κερδίσαμε 75-69.
   Πολλά συγχαρητήρια σε όλους του παίκτες και το προπονητικό team για την είσοδο της ομάδας μας στα play off ανόδου για την Γ Εσκα.

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος): Γαρδέλης 2,Γκούντρας,Γαιτανάκης 27(3),Ρήγος 7,Ντάουντ 12(2),Παπασιδέρης,Ζώτος,Παλαιοξάρης 7,Τσέκος 3,Σακελλαρίδης 17,Στασινόπουλος,Λεβέντης

Κρόνος Γέρακα (Χαλκουτσάκης):Χαλκουτσάκης,Χιονάς 2,Λουκάς 1,Πάσχος,Σκιαδάς 9,Μιχαλάς 17,Τσουκαλάς,Κίτσιος 9,Κοντογιάννης,Αποστολίδης 25(1),Σιαπλαούρας 6(2),Σαραντίδης