Σάββατο 18 Απριλίου 2015

Τέταρτη σερί νίκη το Παμπαιδικό....

Με την 4η νίκη σε ισάριθμους αγώνες, συνέχισαν οι παμπαίδες της ομάδας μας τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στον 3ο Όμιλο του Πρωταθλήματος Παμπαίδων της ΕΣΚΑ.

ΓΣ Γλυκών Νερών - Καλαθ. Αγ. Παρασκευής   54-28
             Ύστερα από ένα νωθρό ξεκίνημα της ομάδας μας(0-3), ήρθε η καταιγίδα.Απίστευτη ενέργεια κ όρεξη με πολύ καλά block out και μαχητικότητα η άμυνα δυνάμωσε, στην επίθεση βρίσκαμε λύσεις με αποτέλεσμα το τέλος του ημιχρόνου να είμαστε μπροστά σκορ 26-12.
      Στο 2ο ημίχρονο ανεβάσαμε τον ρυθμό μας και στείλαμε τη διαφορά στους 30π., δίνοντας έτσι την ευκαιρία σε όλα παιδιά να πάρουν χρόνο συμμετοχής. Τελικό σκορ
       Έτσι η ομάδας μας συγκατοικεί στην 1η θέση μαζί με τον ΑΣ Ολυμπιάδας Παπάγου, τον οποίο πρόκειται να αντιμετωπίσει αύριο στις 12.00 στην έδρα μας.
      Στόχος της ομάδας μας να βρεθεί στις δύο πρώτες θέσεις που οδηγούν στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος.